Dienoraštis

Islandija japoniškai

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 9nnn889 2

Tradiciniai islandiško tipo megztiniai dabar ypatingai populiarūs, bet jei jums tie tikri tradiciniai ar panašiu stiliumi dabar kuriami islandų dizainerių darbai atrodo kiek per... tradiciniai;), žvilgterkite truputį toliau. Tiksliau. gerokai toliau - tekančios saulės link, į Japoniją. Ten skandinaviškas dizainas yra be galo mylimas ir kartu labai savitai interpretuojamas bei stilizuojamas. Raštai, modeliai, ornamentai - tai, ką pas mus ir mezgančioje (ar mezgusioje) Europos dalyje galėtum rasti tradicinių amatų parduotuvėse ar net pas močiutę spintoje, japonų dizaineriai labai savitai ir drąsiai transformuoja į labai ryškius, modernius ir meniškus drabužius.

IMG 98hh95

Čia patrumpinta, ten papūsta, ornamentai kiek pakeičia proporcijas išdidėdami ir naujai ryškiai suskambėdami ir ate senai įprastai vagai - tradicijos upė netikėtai išsilieja į šoną veržliu ir srauniu upeliu!

IMG 98hhh71

Pridėkite labai išieškotą (ir ilgai ieškotą!) koloritą, kuris taip pat lyg ir seka tradiciniu kontrastų keliu, bet subtilus ir netikėtas spalvynas greičiau primins neregėtą šalikelę nei platų numindytą vieškelį.

IMG 989tt57 2

Pridėkite prie viso šito kokteilio gražų ryškų vaiką

IMG 986yy9 2

ir nė džipo nereikės, 

IMG 989yyy3

jūsų akyse sena virs nauja, tradicija - moderniu sprendimu, o močiutės spinta - defile podiumu.

IMG 98ttt80 2

Laimos Kiškūnės megztas megztukas dukrai. Modelis - painterpretuotas "Sunburst", siūlai - Lettlopi 1415, 0086, 0059, 9426, 1417.

 

Tegyvuoja Lietuva!

El. paštas Spausdinti PDF

Prievarta palikdami savo gimtinę žmonės stengiasi išsivežti iš jos tai, kas brangiausia. Taip Amerikoje už išeivio iš Latvijos ištekėjusi mezgėja atrado pas vyro tautiečius tikrą aukso gyslą raštuotų pirštinių pavidalu. Ir parašė knygą ta tema. Pirštinės ne tik turėjusios gilią simbolinę prasmę, jos buvo ir lengvai su savimi paimamos - tėvynėje liko namai, liko gamta, liko kapai, sunkūs metaliniai bei mediniai daiktai, o nedideliame megztame aksesuare įsikūnijęs tautinis paveldas nesunkiai buvo perkeliamas į naują žemę.
Pirštinės ir ne tokiomis dramatiškomis aplinkybėmis gali keliauti svetur - kaip šilta dovana ar kelionės prisiminimas.

1-Untitled.pngvėliavoi

Lietuviškos vėliavos spalvų vasario 16 dieną buvo visa Lietuva, bet šiose pirštinėse išmegztos trispalvės šviečia mums net iš tolimos Amerikos. Vasarą po Lietuvą keliavusi grupė įsitaisė du lietuviškus modelius kelioniniam mezgimui.

1-Untitled.pngvėk

Viena pora baigta ir brangios mums spalvos visu savo gražumu moja mums iš už jūrų marių.

1-Untitled.pngvėliavos

Heather MacKay Forsythe megztos pirštinės iš Sirri 5/2 10 ir 31, modelis - "Vėliavos". Nuotraukos autorės.

 

Raudoni obuoliukai

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 8kj903

Dalia šioms pirštinėms išbandė naująjį Einband siūlą tik jam į MZ atkeliavus ir aš vis laukiau kokios tikros žiemos tokioms tikroms ir šiltoms pirštinėms parodyti. Atšiaurių orų taip ir nesulaukėme (jau tubūt ir nebesulauksime), bet dabartinė šilta žiema tikrai nereiškia vasaros. Net ir normalaus pavasario, jei ką, ir tie, kas neignoruodamas sezono įsitaisė šiltas pirštines, galės ne tik su gražiu aksesuaru pašvytruoti - rankų oda kiekviena savo ląstele pasakys jam AČIŪ:).

IMG 89gg01

Dalios raudoni obuoliukai - pačios gražiausios mano įsivaizduojamos žieminės pirštinės. Šventiškos, kvepiančios sniegu ir žieminiais vaisiais -

IMG 8jj908

jei jau tikros žiemos vaizdų dangus mums šiemet paskūpėjo, gali bent pirštinės tą nuotaiką kurti:).

IMG 8hh905 2

Nepaprastai gudrus Kristinos sugalvojimas sumauti dvejas pirštines (tokiu pačiu principu sukurti trys modeliai), pirmas paprastas ir storas šilumai, o viršutinis raštuotas sluoksnis gražumui, jau rodytas ne kartą, bet tikrai vertas nuolatinio priminimo.

IMG 89oo10

Ypač taip gražiai vis iš naujo įkūnijamas:).

IMG 891hh6 2

Dalios Liepuonienės megztos pirštinės iš Lettlopi 0056 su Einband 1770, modelis - "Winter Apples".

 

Naujas megztukas iš naujos estiškos vilnos

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 97nn65 2

Jolanta išmintingai prasimezgė naują estiškos vilnos spalvyną mašina, kad pradėjus projektą nesulauktų kokių netikėtų siurprizų ir naujam megztukui galėjo sudėlioti spalvas, kuri kur labiau tinka ir patinka.

IMG 97jj67

Spalvos čia groja pirmu smuiku - pasirinktas lygus raštas ir nesudėtingas modelis. 

IMG 977bb5 2

Bet tos negausios detalės - dviejų dalių priekis, platus ir stambus stulpelis - taip sužiūrėtos, tokiomis proporcijomis atmatuotos, taip spalviškai sudėliotos, kad megztinis jaukus be galo, be galo tinkantis ir labai labai norėtinas;).

IMG 97hh82 2

Jolantos Vainutienės megztas megztukas iš estiškos Aade Long 8/2 artistic vilnos.

 

Saulė ant kaklo

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 965ftt2

Jei tarp šlapdribos ir lietaus pasiilgsite saulės, neatiduokit visų kortų dangui - imkitės darbo patys!

IMG 9nn653

Kam daugiau gražiausios gelsvos spalvos guli siūlų lentynose, jei ne tam, kad virstų jaukiu ir širdį bei akis (kaklą taip pat;)) šildančiu mezginiu.

IMG 96mm59 2

Tradicinis trikampis megztas ne visai tradiciškai - iš kampo platinant vienoje pusėje, įkomponuojant į pridėjimus vis po naują kiauraraščio motyvą ir viską aprėminant platoka ripso juosta.

IMG 96uu68 2

Prie vilnos su linu pridėtas moheris suteikia ir šilumos, ir apimties, ir dailaus pūkelio bei subtilaus paspalvinimo. MZ orų prognozė žada saulę!

IMG 967hg1 2

Aušros Amilevičienės megzta skara iš Alb Lino 581 kartu su Rowan KidSilk Haze 663 ir 684. Modelils - "Exhale".

 


Puslapis 1 iš 6