HANDCRAFT

Dar viena siunta – iš Šiaurės Danijoje įsikūrusios Isager kompanijos – pasiekė MZ. Su daug daug džiugių naujienų – senų gerų pažįstamų papildymu, naujomis spalvomis bei visai naujais siūlais. Visi jie bus išsamiai pristatyti kiek vėliau, o šiandien – neatidėliotinos naujienos: Isager išleistos knygos.

Gražios mezgimo knygos yra labai galingas įkvėpimo šaltinis ir turbūt viena geriausių dovanų mezgančiam žmogui po eglute 🙂 . Ypač tos, kurios kaip tikras menas neturi galiojimo termino.

Atkeliavo keli pastarųjų metų hitai. „ALJ” – knyga, skirta šios kompanijos įkūrėjai švedų tekstilininkei Ase Lund Jensen. Perėmusi iš jos veiklos estafetę, dabartinė šios kompanijos širdis Marianne Isager šiuolaikiškai pateikė pačius išskirtiniausius savo pirmtakės dizainus.

Eat&Knit” bei „Knitting Needles&Chopsticks” – labai gražios knygos, suderinančios du malonumus po vienu viršeliu: maisto gaminimą ir mezgimą. Pirmoji išsamiai pristatyta čia, antrosios pristatymą rasite šiame įraše.

O dabar – TA-DAM! – pati svarbiausia naujiena! Šalia jau pažįstamų viršelių matote dar vieną, knygą, kuri išleista tik šių metų gruodį. „Handicraft” yra pats šviežiausias ir taip visų mezgėjų lauktas Isager leidinys.

Knygą parašė dvi dizainerės, abi Helgos 🙂 . Helga Isager kartu su mama Marianne yra šios kompanijos šeimininkė. Ji su savo bendravarde islandų dizainere Helga Jona Thorunnardottir išleido knygą, kurios pagrindinę idėją nusako pats knygos pavadinimas. Ne kartą abi dizainerės organizavo mezgimo dirbtuves, kūrė kartu įvairius projektus, o šiemet mus pradžiugino nauja knyga – meilės daina mezgimo amatui.

Menkiausi niuansai – patobulintas pabaigos kraštelis, dailus nuėmimas ar dailus uždėjimas – gali būti nepastebėti nešiotojų ar žiūrovų, bet pats meistras jaus tikrą pasididžiavimą savo tobulu darbu.

Nusprendusios, kad įvairius techninius niuansus yra patogiausia pateikti mažose formose, dizainerės savo idėjai pasirinko pirštines. Knygoje rasite bazinius pirštuotų ir kumštinių piršinių modelius ir pačius įvairiausius kraštelius bei raštus (kurie būtinai turi gražiai derėti vienas su kitu!).

Žemiau esančiose nuotraukose galite apžiūrėti knygos modelius:

Pirštuotoms pirštinėms (mezginio tankumas – 30*42) dizainerės naudoja ploną siūlą – Isager Highland Wool, Isager Twinni, Alpaca 2 ar naują kojininį siūlą, kuris bus pristatytas ateinančiais metais. Storesnėms kumštinėms (mezginio tankumas – 26*38) naudojamas Isager Tweed su pridėtu plonu Alpaca 1 siūliuku ar Spinni su Merilin.

Labai gražūs ir šiuolaikiški modeliai bei stilistika vien iš vaizdų žadina norą megzti, kurti ir žaisti spalvomis bei tekstūromis, taip pačiu tiesiausiu keliu (per madingą ir stilingą garderobą) pravesdami mus per amato vingrybes. Todėl knygą drąsiai galiu rekomenduoti tiek patyrusiems meistrams (įkvėpimo per daug nebūna, tiesa 😉 ?), tiek ir pradedantiems, kurie taip neskausmingo dydžio formate galės praplėsti savo žinias bei įgūdžius, o paskui didžiuodamiesi nešioti daiktus, kurių nerasite jokioje parduotuvėje.

Dar viena šventė mūsų mezgimo pasaulyje po kietu drobiniu viršeliu yra tikra kalėdinė Isager dovana visiems mezgantiems žmonėms, Joje skandinaviškas minimalizmas, nevienadienis dizainas, natūralios medžiagos, gamtos padiktuotos spalvos bei labai gražios idėjos.

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00