Valgio gaminimas ir mezgimas – du malonumai ir neišsemiami kūrybos šaltiniai

„Mezgimo zonoje” naujienos bujoja ir lapoja kaip pavasarinė gamta – net trys didelės siuntos atkeliauja tuo pat metu :). Pradedame naujienų pristatymą nuo šiauriausio taško – Tversted įsikūrusios Isager kompanijos. Ir prieš siūlus pirmiausia norisi pasidžiaugti dviem naujausiomis knygomis, kurios pasirodo MZ ne pirmą kartą, bet to pirmo karto daug kas taip ir nepagavo ;).

Pati naujausia knyga „Knitting&Chopsticks” išsamiai pristatyta čia, šiandieną tik plojam naujai atvykusiam papildymui.

Antroji knyga, išleista praeitų metų vasarą, taip trumpai pas mus užsibuvo, kad net nebuvo pristatyta :(. Taisomės – Marianne Isager & Camillo’s Kitchen „Eat&Knit”.

Kaip ir pirmąją knygą „Knitting Needles&Chopsticks”, šią sudaro receptai ir mezgimo modeliai ir viską vienijanti tema yra vaisiai ir daržovės. Už mezginių dalį atsakinga dizainerė Marianne Isager, o receptų autorystė priklauso Camillo’s Kitchen, kurią sudaro nuostabus duetas – Helle Marietta ir Jorgen Smidstrup. Camillo’s Kitchen organizuoja kulinarinius mokymus, laikinus improvizuotus restoranus (pop up dinner) įvairiose Danijos ir Vokietijos vietose, leidžia knygas. Šie šefai dažnai vieši Tversted gyvenvietėje, tikrame Isager sukurtame kultūrinio gyvenimo brangakmenyje, ir maitina įvairių renginių dalyvius. Ir kaip maitina!!! Pati ten buvau, valgiau, gėriau ir atsakau už kiekvieną savo kąsnį žodį!

Knygą sudaro aštuoni skyriai – kiekvieną valdo kuri nors daržovė ar vaisius ir kieviename rasite po mezgimo modelį bei porą receptų. Ant jūsų stalo (ir virbalų) atsidurs pomidoras, burokėlis, obuolys, kalafioras, moliūgas, citrina, čili pipiras ir alyvuogė – traškios picos, gaivios salotos, gardūs užkandžiai, ką tik pagauta žuvis, aštrios jūrų gėrybės, saldūs pyragėliai ir gėrimai palydint saulę pajūryje bei šeši megztiniai, šalikas ir daugiafunciniai padėkliukai.

Knyga, kaip ir visos šios kompanijos, yra nuostabiai gražiai išleista ir ją yra didžiulis malonumas laikyti rankose, net jei jūs nemezgate ir negaminate valgyti. Sukurta Tversted, ji perteikia šios unikalios vietos atmosferą – laisvą, ramią, kūrybišką, labai jautrią, draugišką ir šiltą. Nenuostabu, kad modeliais „dirbo” šios bendruomenės nariai. Tai knyga apie tai, kad yra laikas sustoti, pasidžiaugti, pasikrauti baterijas. Taip pat apie pasididžiavimą kuriant dalykus savo rankomis.

Ypatingai šiuo laiku, kai tiek pagundų pasiduoti tvyrančiam ore nerimui ir erzeliui bei nepasitenkinimui ar liūdesiui – iš visos širdies rekomenduoju abi! Kaip vaistą :).

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00