Isager Design

Isager kompanijos siūlai – pirmieji MZ, kurie atkeliauja ne iš tiesiai juos gaminančio fabriko, o iš dizainerių sukurtos linijos, nes modeliai čia groja pirmu smuiku, jiems yra sukurti siūlai, parinkta spalvinė gama. Isager siūlai prasidėjo būtent nuo kompanijos įkūrėjos Ase Lund Jensen (1920-1977) kūrybinių poreikių. Ji norėjo kurti modelius iš natūralių pluoštų, kurie būtų lengvesni už tuo laiku mezgėjų naudojamus Danijoje, netenkino jos ir paplitusi spalvinė gama – aiškios, paprastos, dažnai aitrios spalvos. Jos dėka mezgimas persikėlė iš grynai praktinės reikšmės turinčio amato ar vėliau hobio į rimtą taikomosios dailės atšaką, vertą atskirų studijų ir turinčią savo kūrybinį arsenalą. „Kai kurie žmonės sako, jog mezgimas turi būti hobis, atsipalaidavimas, man mezgimas – mokslas”. Įkvėpimo menininkė sėmės iš Farerų salų ir Grenlandijos bei tradicinės danų tekstilės. Bendradarbiaudama su vietiniu fabriku ji sukūrė savo siūlus, kurie gaminami iki šiol. Dominuoja gan ploni siūlai, kurie dažnai maišomi kartu, išgaunant subtilius niuansus ir vis naujus atspalvius bei tekstūras. Visi jie puikiai tinka tiek mezgimui rankomis, tiek mašina, taip pat siuvinėjimui ir nėrimui. Gamtos įkvėpta spalvinė gama beveik nesikeičia, kaip ir spalvų numeriai, todėl radę seniau sukurtą modelį be jokių problemų galėsite jį realizuoti. Ase Lund Jensen veiklą perėmė ir išvystė Marianne Isager, tuo laiku 23 metų taikomosios dailės mokyklos studentė. Marianne dukrai Helgai, su kuria ji šiuo metu dirba ir kuria ir kurios įkurta atskira Amimono linija, tada tebuvo trys mėnesiai…

Sutapimas – ir mano pažintis su šia kompanija prasidėjo būtent nuo sukurtų modelių. Labai man sunku apie juos papasakoti – tokie išskirtiniai, skandinaviškos dvasios, minimalistiniai su smulkiom iškalbingom detalėm, labai šiuolaikiški, nepaisant to, kad kuriami jau kelis dešimtmečius. Isager kuriama mada – ne vienadienė plaštakė, tai tikras aukšojo taikomojo meno pavyzdys. Patys pamatysite, kad kompanijos kuriami siūlai yra neatsiejama modelių sudedamoji dalis. Atkeliavusios naujausios knygos pačios geriausiai papasakos apie save.

IMG 1076 2

Helgos Isager knygos „Room 606” modeliai fotografuoti garsiajame Radisson Blue Royal Hotel Kopenhagoje, sukurtame architekto ir dizainerio Arne Jacobsen. Daugelis kambarių apstatyti orginaliais ir jau kultiniais tapusiais menininko baldais, kai kurie jų buvo sukurti specialiai šiam viešbučiui (kiaušinio kėdė ir lašo kėdė). Šiuo metu viešbutyje belikęs vienintelis 606 kambarys, kuriame išsaugotas originalus 1960 metų dekoras. Dizainerės sukurti modeliai jame pabrėžia tikro meno nelaikiškumą ir  aktualumą.

IMG 1079 2

IMG 1081 2

Kitos Helgos Isager knygos „The Map Collection” įkvėpimo šaltinis aiškus iš pavadinimo – tai įvairios pasaulio vietojs.

IMG 1082 2

IMG 1085 2

IMG 1087 2

Neatsitiktinai viena iš modelių knygų pavadinta „The Artisan”, šis žodis puikiausiai nusako visą kompanijos veiklą. Amatininkas, kurio kuriami daiktai yra pritaikomi ir naudojami, bet meistriškumas juos pakelia į meno kategoriją.

IMG 1089 2

IMG 1090 2

IMG 1093 2

Praeitais metais išleista Marianne Isager knyga „ALJ” yra išskirtinė. Ji skirta kompanijos įkūrėjai Ase Lund Jensen, be straipsnių apie žymiąją tekstilininkę rasite ir jos idėjų įkvėptų modelių, sukurtų jau po menininkės mirties.

IMG 1094 2

IMG 1096 2

IMG 1098 2

Marianne Isager knyga „Daexel” paremta labai šmaikščia idėja. Visų numegztų megztinių pradžia – vandentiekio šulinių dangčiuose:). Vieni raštai spalvoti, kiti tekstūriniai.

IMG 1100 2

Ir visi megztiniai vyriški – pastarieji modeliai mezgimo literatūroje tikrai nedominuoja…;)

IMG 1103 2

Naujausia Helgos Isager knyga „K (Knit)” nuveda mus atgal į jos jaunystę, kai mama, užuot numezgusi išsvajotą megztinį su pynėmis, pamokė dukrą, kaip ji galėtų tą padaryti pati. Tai buvo pirmas Helgos parašytas modelis.

IMG 1105 2

Šioje knygoje ji veda mus savo svajonių megztinio link…

IMG 1106 2

Super patogi naujovė – puslapiuose rasite natūralaus dydžio pavyzdėlių nuotraukas. Nedaugelis m8sų mėgsta megzti pavyzdėlius, kad ir suprasdami jų reikšmę. Tokia pagunda imti virbalus ir pradėti tikrą daiktą, o ne užsiimti pašaliniais mezginėliais ir nuobodžiais skaičiavimais. Šioje knygoje pavyzdėlių mezgimas labai patogiai pateiktas. Tereikia sekti instrukciją ir numegzti reikiamą akių ir eilių skaičių. Išsibandysite naują techniką, naują siūlą. O paskui – tereiks pridėti prie nuotraukos knygoje. Atitinka – galite drąsiai pradėti… savo svajonių megztinį:).

IMG 1108 2

IMG 1109 3

 Labai įkvepiančių atradimų!{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00