Džeikobsai

West Yorkshire Spinners žada mums dar vieną susitikimą. Šį kartą su vienom įspūdingiausių avių – džeikobsais (Jacobs).
Ši veislė priklauso pačioms seniausioms avims, kurios priešingai nuo labai kryptingai išvestų šiuolaikinių veislių, aprūpindavo žmones viskuo – ir vilna, ir mėsa, ir oda, ir pienu. Ir pačios pasirūpindavo savimi, misdamos ir išgyvendamos gamtoje. Šios senosios avys palaipsniui užleido pirmaplanę vietą specialiai tekstilės poreikiams išveistoms modernioms giminaitėms, bet nepaisant to yra vertinamos amatininkų dėl tik joms būdingų savybių ir savo archaiška prigimtimi suteikia mūsų projektams visai kitą išmatavimą.
Džeikobsų kilmė nėra tiksliai žinoma, manoma, kad jos prieš kelis šimtmečius atkeliavo į Didžiąją Britaniją  iš Šiaurės Afrikos per Ispaniją. Vardą gavo iš Senojo Testamento Jokūbo, turėjusio margą avį. Dėl savo įspūdingos išvaizdos XVIII amžiuje  šios avys buvo populiari parkų ir laukų puošmena.
Pažiūrėti, kaip matote, tikrai yra į ką;). Be būdingų 4-6 ragų šios avys turi įvairiaspalvį kailį, kurio kievienas spalvinis plotas turi savo sukrumą, mikronų skaičių ir garbanų ilgį. Kartais džeikobsų vilna suverpiama į vieną siūlą, išgaunant tvidinį margumą, kartais spalvos išskirstomos (kaip mūsų lentynose:)). Kerpamos kartą metuose, pavasarį, ir jų vilnos laukia verpėjai bei dažytojai, nes joje nėra panašioms senųjų veislių avims būdingų trapių šiurkščių šerių, sunkiai priimančių dažą. Šių avių vilna yra vidutinio švelnumo, puikiai atskleidžia visus raštus, yra labai lengva ir puri (atrodo storesnė nei tokio pat metražo kiti siūlai). Prie jautriausių kūno vietų ji tiks ne visiems, bet ilgaamžiam, lengvam ir šiltam išoriniam drabužiui bus nepakeičiama.

6761018 orig

Pas atkeliavusi džeikobsų vilna yra natūralių trijų atspalvių, 100g ~ 224m.

IMG 6825{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00