Wensleydale Gems

Nuostabios naujienos artėjančiam mezgimo sezonui – britiška vilna iš WEST YORKSHIRE SPINNERS.
Modernūs ir šiuolaikiški gamintojai, už savo darbą pelnę krūvas apdovanojimų, jie yra vieni iš nedaugelio Didžiojoje Britanijoje likusių verpyklų. Jų gaminami vilna yra užauginta, nukirpta ir suverpta tik naudojant vietinius išteklius.

Po truputį geriau pažįstant vilnos pasaulį, vis labiau nebeužtenka etiketėje nurodytos sudėties (kažkiek procentų vilnos). Kokios vilnos? Avių veislės taip skiriasi viena nuo kitos, kiekviena turi jai būdingų savybių, kad pasakymas „100% vilnos” atrodo panašiai, kaip parduotuvėje ant butelio radus etiketę „100% vynas” arba „Uogienė”. Mėlynių? Aviečių? Braškių? Viskas viename?

Vis daugiau šiuolaikinių siūlų gamintojų etiketėje iki šiol esantį atavizmą „gryna vilna” (iš tų laikų, kai didelė dalis siūlų buvo perdirbama iš senų vilnonių gaminių, šie žodžiai reiškė, kad vilna yra tiesiai nuo avies, iš pirmų rankų, taip sakant, kas visai nebeaktualu dabar, nes visa vilna yra tokia, o ant perdirbtos etiketės pamatysit žodį „Recycled” labai didelėm ir labai žaliom raidėm) keičia nurodydami avių veislę. Iki šiol tokią prabangą turėjo turbūt tik merinosai.

Naujai atkeliavę siūlai suteiks mums galimybę susipažinti su kelių avių veislių vilna. Pristatymą pradedam nuo pačios ryškiausios – Venslideilio (Wensleydale).

8d1cf13fbb3511f

Šios avys priklauso ilgaplaukių kategorijai (pastaroji yra grynai britiškas produktas), jų vilnos sruogos yra 20,5-30,5 cm ilgio, o kai kurios avys užsiaugina net virš 70 cm ilgio garbanas, todėl venslideiliai kerpami dukart metuose. Jei daugelio avių veislės siejamos su jų išvedėju žmogumi, tai šios veislės pradžia – avis Blue Cap, gimusi 1839 metais, sukergus Muggs (nebeegzistuojanti ilgaplaukių avių veislė) ir Dishley Leicester veisles. Gimusi avis savo dydžiu, neįprastai tamsia oda ir puikia vilna tapo etalonu ir kruopščiai atrenkant jos palikuonis, 1876 metais oficialiai buvo pripažinta nauja venslideilio avių veislė.
Tvari, pukiai krentanti vilna, ši yra pati žvilgiausia iš visų ilgaplaukių ir tiesiog stebuklingai sugeria dažą.

Naujieji WENSLEYDALE GEMS siūlai (100% venslideilio avių vilna, 100g ~ 224m) pagaminti atskleidžiant ir pabrėžiant ypatingas šios vilnos savybes. Net dukart dažyti, kad spalva įgautų ypatingą gylį, šie siūlai iš visų šalia esančių vilnų išsiskiria savo ypatingai intensyviomis spalvomis. Iki šiol galvojom, kad Sirri vilna yra ryški…;))
Šios švytinčios spalvos lėmė ir siūlų pavadinimą – Venslideilio brangakmeniai. Kiekviena sruoga žėri lyg brangus ar pusbrangis akmuo, kurių vardais ir pavadintos spalvos.

IMG 6300

Rožinis kvarcas ir mėnulio akmuo viršuje, apatinėje nuotraukoje iš kairės į dešinę – amazonitas, kobaltas, turkis, akvamarinas, žadeitas ir peridotas.

IMG 6306

Jiems kompaniją palaiko rubinas, raudonasis jaspis, ugninis opalas ir gintaras.

IMG 6296

Visą šią brangenybių kolekciją sudaro 21 spalva (akmuo), į MZ kol kas atkeliavo tik dalis jos. Gamintojai pasakojo, jog dažė šią vilną įvairiom spalvom, turėdami tikslą atrinkti gražiausias. Į kolekciją įėjo visos…{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00