Baktusas keičia kryptį

Skarelės aplink mūsų kaklus pastaruoju metu taip masiškai ėmė keisti spalvų bei mezgimo kryptį, kad imi įtarti, jog tai ne atsitiktinumas, o nauja ryški tendencija.

IMG 2475

Toks aksesuaras kaip baktusas, vienareikšmiškai neturi jokių šansų išnykti, kur bepūstų mados vėjai, kaip neišnyks iš mūsų gyvenimo šaukštas, puodas ar puodelis, kokios tik kulinarinės tendencijos nedominuotų mūsų virtuvėse. Mados (ar greičiau mezgėjų smalsumo ir įvairumo siekimo) vėjai keičia kryptį neatsitraukdami nuo mūsų kaklų, išlaikydami tą patį siūlo storį ir kiekį ir pradžios tašką nuo kelių akių viename kampe.

IMG 2480-001

O toliau šokio žingsniukas keičiasi. Tolygius pridėjimus ir nuėmimus toje pačioje pusėje keičia pridėjimai vienoje ir dvigubai lėtesni nuėmimai kitoje skarelės pusėje.

IMG 2484

Mezginys įgauna įstrižą kryptį, o su juo ta pačia krytimi ima keistis ir spalvos.

IMG 2365-001

Akių skaičius ne tolygiai didėja ir proporcingai mažėja kaip tradiciniame baktuse, o nuolat didėja vis smulkindamos spalvų dryžiukus, nes kiekviena eilė turi daugiau akių už pieš tai buvusią.

IMG 2374

Tas visas reikalas be įdomumo turi dar vieną (labai rimtą!) privalumą. Gali pabaigti kurioje nori eilėje. Nusprendi (ar siūlai nusprendžia) ir užbaigi, o ne karštligiškai rausi podėlius ar bėgi į siūlų parduotuvę naujo kamuoliuko simetriškam galiukui pabaigti.

IMG 2356

Modelis šis turi daug ir įvairių vardų, visus juos jungia tas pats augimo ritmas. Galima išlaikyti tradicinį ripsą ir džiaugtis dviem vienodom pusėm ir gražiom spalvom, galima įjungti kiauraraščių eilutes ir vąšelinę krašto apdailą, kaip padarė savo skaroje Vilma,

IMG 2350

dar pridėjusi prie margo kojininio plonytį lace siūlą, kas suteikė pažįstamam koloritui naują atspalvį.

IMG 2352

Tuo pačiu principu mezgamas ir dar vienas labai populiarus skarelių modelis „Hitchhiker„, tik jo nuėmimai išsidėstę ne tolygia linija, o dantytu krašteliu.

DSC07560 medium2

Atrodo naujai ir įdomiai.

DSC07563 medium2

Originalus modelis megztas ripsu,

image4 medium2

bet niekas netrukdo į ripsą įkomponuoti kokį raštelį, ką šypsodamasi demonstruoja Joana.

IMG 2700

Apie šį skarų konstravimo būdą pasakojo tradiciniuose vasaros kursuose viešnia iš Estijos Anna Verschik. Moherinė skara apatinėje nuotraukoje – tos paskaitos vaisius:).

IMG 9415

Dizainerė pritaikėi šiai konstrukcijai savo pamėgtą ripsinį pusiau anglišką stulpelį

IMG 1916

ir jos modelis „Simple texture shawl” puikiai iliustruoja, kaip raštas keičia skaros išvaizdą, kritimą bei formą.

IMG 1921

IMG 1909

Paskutinėje nuotraukoje – Gitanos megzta skara, turinti savą pavadinimą ir aprašymą, bet  įdėmesnė mezgėja išart supras, kad tai to paties lizdo paukštis. Pagauni principą ir neri gilyn!

au1 medium

Melsva skarelė megzta Editos JankevičienėsZauberball100 2169 (Dūmų pėdsakai). Žalsva skara megzta Vilmos Bukaitės Drops Delight 08 su pridėtu plonyčiu margu Lace siūleliu, modelis – „Ex Boyriends„. Kaimo sodyboje pozuojanti žalsvai rusva skara megzta ir fotografuota Audronės Steponavičienės, modelis – „Hitchhiker„, siūlai – Crazy Zauberball 2250 (Abu labu tokiu). Tuo pačiu principu megzta ir Joanos Bartkevičienės skarelė iš spalvingo Zauberball 2203 (Rudens šventė). Spalvota moherinė skara megzta Linos Maždžerienės Rowan KidSilk Haze Stripe 202. Kitos skaros modelis – „Simple textured shawl„, siūlai – Aade Long 8/1 artistic. Paskutinė skara megzta ir fotografuota Gitanos Gricienės, siūlai – Drops Alpaca 7815, 2916, 7238, 5575, modelis – „Aurorae Shawl„.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00