Ką dar Kalėdų senelis ras MZ savo maišui papildyti

Tęsiam kalėdinę ekskursiją po MZ lentynas Kalėdų seneliams, kurie rūpinasi, kas atsiras po mezgančių artimųjų eglėmis:).

Skalbimo priemonė gal iš pirmo žvilgsnio ir neatrodo toks jau šventiškas ar dovaniškas reikalas, bet patikėkit, pabandžiusieji šį ploviklį, naujom akim peržvelgs visą megztą garderobą. Ir greičiausiai panorės jį papildyti, nes nebebijos subtilios priežiūros. Juk įmerkimo daikto į indą su Eucalan ir ištraukimo po kiek laiko net skalbimu nepavadinsi…

IMG 7839

Magnetinė schemos sekimo lentelė gali pasirodyti nereikalinga prabanga, galima juk raštą pasižymėti ir kokia liniuote ar skiautės kraštu, bet pasikalbėkit su tais, kas išbandė kitokį būdą. Aš pati, tik tokią lentelę įsitaisius supratau, kad žakardas yra džiaugsmas, o ne vargas. Tas pats ir su kiauraraščiais, ypač sudėtingais.

IMG 0037

Kam tenka suktis siūlus iš sruogų ar ričių, tikrai apsidžiaugs gavę šį sukimo prietaisą, kuris ne tik sutaupo begalę brangaus laiko, bet ir siūlą susuką į gražius keksiukus, iš kurių siūlą galima traukti tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Ir matosi visos spalvos, kas labai aktualu norintiems kaip Kūlverstukui išsirankioti razinas iš pyrago.

IMG 1596

Mezgantis kiauraraštes skaras ar šalius įvertins ir šį susedamą kilimėlį, kurį išsidėlioji reikiama forma ir visi šeimos nariai pagaliau ramiai gali naudotis sofa pagal paskirtį ir nebijoti kelti koją ant kilimo svetainėje.

IMG 1594

Mielos smulkmenos, reikalingos kiekviename siūlų krepšyje – virbalų galų apsaugos, dideli žiogeliai akims surinkti ir virbalų bei mezgimo tankumo matuoklis.

IMG 1609

Dar vienas „žaisliukas” tiek suaugusiems, tiek vaikams – virvutės mezgimo mašinėlė. Sunaudos siūlų galiukus ir suteiks jiems naują gyvenimą. Mezgėjams atsivers naujos galimybės – megzti storu paties pasigamintu „siūlu” ar kurti iš jo pačius įvairiausius dalykus.

IMG 0885

Atskira kalba apie kojinių mezgimą. Daugelis mes įpratę, kad kojinės mezgamos iš to, kas lieka nuo kitų projektų, ypač močiutės, neretai aprūpinančios visą plačią giminę šiltu apavu. Virbalus jos paprastai naudoja kokius turi, neretai nesuper patogius, kokius bebuvo galima gauti deficito laikais.

IMG 1624

Šiuolaikinės mezgimo priemonės tikrai maloniai nustebintų patyrusias ir visko mūsų močiutes, ypač joms rekomenduotini kvadratinio skersmens Knitpro cubics virbalai, sukurti pavargusiems sanariams. Jais garantuotai apsidžiaugs ir ne močiutės, nes tampresnis mezgimas neleis virbalams kritinėti bei slidinėti akims. Dar viena smagi naujovė – 15 cm virbalai. Daugelis pripratę prie seniau buvusio vieno dydžio (20cm), kai kas prie jo lieka, o daug kas pereina prie patogesnių trumpesnių. Tik juos reikia išbandyti;). O gal susigundysit ir įvairų dydžių komplektu?

Regia kojinių mezgėjams siūlo labai gražiai ir patogiai supakuotus 5 virbalus. Stilingos megztos kojinytės, saugančios komplektą, yra skirtingų spalvų neatsitiktinai. Kiekviena spalva žymi tam tikrą dydį. Turi kelis komplektus, jie nesimėto sukišti į kojinę ir visada gali greitai pasiimti reikiamą, nereikia jokio matuoklio.

IMG 0581

Kojines iš galiukų mezgančius žmones nudžiugins ir nustebins šiuolaikiniai kojininiai siūlai, jų pasiūla – milžiniška. Įvairiausių marginimų, spalvų ir stilių. Šiandien – patys įdomiausi.
Regia Pairfect siūlo dvi identiškas kojines, labai nudžiugindama simetrijos fanus. Kaip megzti, aprašyta čia, prie spalvų tikrai rimtai padirbėjo dizaineriai, tik niekas nepasakė paties patraukliausio šio siūlo bruožo, viliojančio mezgėjus kaip žiedai bites. Tai – siurprizo efektas. Kamuoliukai atrodo va taip:

IMG 6711

O trauki kaip nurodyta siūlą iš vidurio, kurio nesimato paviršiuje ir žiūri, kaip akyse skleidžiasi spalvos:). Iš tokių keistos išvaizdos kamuoliukų štai tokios nuostabios poros atsiranda (kojinės megztos Dalios Liepuonienės, Editos Jankevičienės, Gitanos Gricienės, Audronės Steponaitienės ir Jolantos Kasteckienės):

IMG 9369 medium2 IMG 9065
mar2 medium IMG 9881
IMG 9878 kojines4 medium2

Tokiu pat principu nudažyta ir kita „Regia Pairfect” serija, sukurta dviejų norvegų dizainerių Arne&Carlos

IMG 9123

Kamuoliukų išorė budriai slepia, kokios smagios ir linksmos kojinės išsimezga iš jų paslėpto viduriuko:).

IMG 9113

Netikėtumo efektas laukia ir mezgant stebuklingus Schoppel-wolle Wunderkleckse (75% vilna, 25% poliamidas, 100g ~ 420m) kamuolius. Simetrijos čia su žiburiu nerasi, užtai siurprizų tiek ir tiek!

IMG 6600

Tas pats gamintojas pasirūpino ir vienodų kojinių mylėtojais. Išvynioję Das Paar sruogą, rasite dvi vienodas sruogeles. Išsisukat nuo to paties galo ir dvi vienodos unikaliai rankom dažytos kojinės Jūsų.

IMG 8587

Kojinėms skirtas ir didžiulis krepšys pačių spalvočiausių Crazy Zauberball kamuoliukų. Patinka siūlai, bet abejojat ar patiks megzti kojines? Tam ir sukurtas Baktusas, visiems gražiems porai skirtiems kojinių kamuoliukams nuo kojų kilstelti prie kaklo.

IMG 8580

Puikus priedas prie spalvotų Schoppel-wolle kamuolių – bet kuris šio gamintojo modelių žurnalas, pilnas puikių ir originalių idėjų. Jų pilnas internetas? Tikra tiesa, tik kiek mūsų pirmenybę teikia spausdintam leidiniui, o ne virtualiai informacijai?

1105958595ffbba0c6 600x600

Dar prie kojinių – lateksas, kad padai neslystų. Tiek mažiems, tiek jau pagyvenusiems. Mažiems labai patiks tas su blizgučiais. Galėsit kartu piešti snaiges;).

IMG 1519 

Gražios sagos taip pat gali būti puiki dovana.

IMG 7458

O gal norėsit pagauti nuvažiuojantį traukinį ir išbandyti jau nebegaminamo puikaus Rowan tvido, tiek plonesnio, tiek storesnio?

 IMG 5416

Ar surinksit komplektėlį prašmatniai skarai iš moherio su šilku?

IMG 8934

O gal kamuoliuką spalvotam kaklašildžiui?

IMG 4512

Ateikit su savo idėjom, užsukit ir be idėjų, vien tik meilės artimam vedini – tikrai rasim kuo papildyti Jūsų krepšį. O jei galvos apsisuks nepažįstamose teritorijose (čia apie nemezgančius Kalėdų senelius), visada lieka labai gera paskutinės minutės dovana:) (Eglės Kiškienės nuotrauka)

myyz1 {jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00