Žiemos obuoliai

Pasirodė antrasis Kristinos Vilimaitės modelis iš jos trilogijos „Lace Mittens for Snow Battle„. Laukiau jo tik pabaigus testuoti „Aglow Mittens„, taip mane sužavėjo trapaus kiauraraščio ir storo šilto vidinio sluoksnio derinys. O kai pamačiau Kristinos numegztą pirmąją antro modelio pirštinę, kaip tarybiniais laikais prie teatro kasų prie „Ravelry” budėjau, kada gi bus pagaliau paskelbtas testavimas ir galėsiu pagaliau tą stebuklą padaryti pati.

IMAG3699 medium2

Po neabejotinai gražaus pirmo modelio, šis man pasirodė stebuklingas paveikslėlis iš žiemos pasakos. Paprastesnis už pakalnutes, šis pynių, kiauraraščio ir spurgelių derinys taip tiksliai perteikė vieną gražiausių šaltojo žiemos meto vaizdų – ant plikų šakų užsilikusius obuolius…

IMAG3677 1 medium2

Išlaikant serijos koncepciją, pagrindas mezgamas storas ir šiltas – iš dvigubo Lett Lopi siūlo. O viršutinis, nusegamas sluoksnis, iš plono ir pūkuoto kaip šerkšnas vilnonio siūliuko.

IMAG3704 medium2

Mūsų trijulė, testavusi pirmąjį modelį, kolektyviai nusprendė, kad geriausiai viršutiniam sluoksniui tinka viengijė estiška vilna. Ją pasirinko ir Rūta, kurios nepaprastai nuotaikingas nuotraukas matote viršuje, ir Dalia, panaudojusi labai gražią vėlyvo lapkričio pilkai rusvą pagrindą tiems baltiems šerkšno raštams.

IMG 1498

Ir patupdžiusi po mažą paukštelį po medžiu.

IMG 1507

Beveik visoms nesusitarus norėjosi imti skirtingų spalvų karoliukus šakoms ir obuoliukams. Dalios šakos apkibusios baltais perlamutriniais karoliukais, o obuoliukų viršūnes puošia su pagrindu susišaukianti šilta brendžio spalva.

IMG 1508

Daiva savo pirštines numezgė beveik baltas ant gryno balto. Lyg sniegas klotųsi sluoksnis po sluoksnio.

IMG 5139.CR2 medium2

O karoliukų jai norėjosi ryškesnių ir spalvotų. Šakelės nusagstytos net kelių atspalvių turkio taškeliais, o obuoliukų viršūnėles puošia violetiškai rusvi.

IMG 5151.CR2 medium2

IMG 5126.CR2 medium2

Vaida vietoj siūlomos islandiškos vilnos pagrindui naudojo dvigubą estišką šiltos ir šventiškos raudonos spalvos.

apples1 medium2

O viršų mezgė iš medvilnės ir vilnos derinio, todėl vietoj šerkšno pūkelių – švarus ir aiškus raštas.

apples3 medium2

Aš mezgiau viską iš islandiškos vilnos. Vidiniam sluoksniui derinau net trijų spalvų plotulopi, vis keisdama spalvas, kad nuo tamsaus žaliai mėlynai rudo kraštelio pirštinės nušviesėtų ligi pilkšvai žalsvo, kad obelys būtų lyg rūke paskendusios.(Taip išsamiai pasakoju, nes nieko nesimato, nereikėtų daugžodžiauti, jei būčiau pasiekus norimą efektą;)).

IMG 0030gg

Viršutinį sluoksnį mezgiau iš tvirtos ir gan šiurščios ploniausios islandiškos vilnos, kuri nelabai man pasiteisino daiktams prie kūno (t.y., skaroms ar šaliams), bet tvirtam bei šiltam išoriniam sluosniui – idealus siūlas.

IMG 0059ff

Karoliukus pasirinkau stambius bespalvius, lyg ledukus, lyg varvančius lietaus lašelius nuo šakų. Jų didumas mane pačią iš pradžių kiek šokiravo, paskui vilnonis pūkelis juos truputį padengė ir likau patenkinta. O obuolių viršūnėse – juodi matiniai karoliukai, lyg uogos juodos ar lyg obuoliai sudžiūvę ir praradę spalvą…

IMG 0010hh

Numezgiau ne vieną porą, tiek laukus negalėjau sustoti. O ir derinius įvairius išbandyti norėjosi.

IMG 0089cc

Šią dovanų gautą latvišką vilną mezgiau galvodama apie konkretų žmogų. Iškart supratau, kad tos spalvos tamtyč ir pagamintos.

IMG 0099kk

Na ir žiemos obuoliams nekenkė.

IMG 0114cc

Čia jau šakas aplipdžiau juodais matiniais užsilikusiais obuoliukais ar lapeliukais, o rimtesnius obuolius viršūnėje papuošiau skaidriais ir švytinčiais taškeliais tamsaus gintaro spalvos.

IMG 0018gg

Visų pirštinių modelis – „Winter Apples„. Pirmoji pora megzta Rūtos Strumskienės iš dvigubo Lett-Lopi 9264 ir Aade Long 8/1 (balta). Antroji pora megzta Dalios Liepuonienės iš dvigubo Lett-Lopi 1420 ir Aade Long 8/1 (balta). Daivos baltos pirštinės megztos iš dvigubo Lett-Lopi 51 ir estiškos vilnos Aade Long 8/1 artistic (pilkai juoda). Vaidos obuoliukai megzti iš dvigubos estiškos vilnos Aade Long 8/3 (raudona) ir plono balto vilnos ir medvilnės siūlo. Mano šviesioji pora megzta iš skirtingom proporcijom derinto trigubo Plotulopi 9210, 0013, 1422, 0009 ir Einband 1038.  Tamsiai raudonos poros pagrindas – trigubas Plotulopi 1026, viršus megztas iš viengijės latviškos Dundagos vilnos.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00