Spalis – kojinių mėnuo

Žiema ne už kalnų ir mažai kas taip užtikrintai garantuos šilumą ir jaukumą kaip vilnonės megztos kojinės – kviečiu poetus liudininkais. Todėl skelbiam spalį KOJINIŲ MĖNESIU! Ar žinot, kad spalio mėnesį švenčiame meilės šiltoms (megztoms) kojinėms diena?:)

IMG 9278

Pas mus kojinių mezgimo manija mada ateina dar nedrąsiai ir mažais žingsniukais. Pasaulyje toks nedidelis daiktas pelnė milžinišką būrį mezgėjų, bataljonus siūlų gamintojų ir armiją dizainerių, kuriančių pačius įvairiausius modelius kojoms. Priežastis – mūsų rūpestingos ir darbščios močiutės, aprūpinančios šiltomis kojinėmis visą šeimą. Daugelis patyrusių mezgėjų baidosi tokio nedidelio kupstelio kaip kojinių kulnas ir šnairai žiūri į 5 kojininius virbalus. Kojininius virbalus šiais laikais labai sėkmingai keičia virbalai su valu, o tik žengę pirmą žingsniuką būsit priblokšti, koks turtingas ir įvairus pasaulis atsivers.

IMG 9430

Nesuskaičiuojama galybė būdu megzti kulną, pirštus ir atnarą. Pamirškit įprastą kojinės mezgimo kelią nuo aulo link pirštų – galima pradėti nuo kurio tik nori taško. Tradiciniai raštai šiuolaikiškai interpretuojami, taikomos pačios įvairiausios technikos. O pradėkit gilintis į siūlus!… Su siūlais kaip ir trumpa kalba – tamprus susukimas, 25% poliamido ir marginimas, prisitaikytas nedideliam akių skaičiui. Kalba trumpa, o pasirinkimas – NEAPRĖPIAMAS! Užmeskit akį į kojinių modelius ir būsit nustebinti, kad tokia maža aprangos detalė gali būti tokia turininga. Ir tikrai mažai kas prilygs gerai numegztoms kojinėms – su jomis jausitės visai kitu žmogumi. Sugundžiau?:)

IMG 9501

Pirmiausia, spalio mėnesį numatomi kojinių mezgimo kursai tiems, kas kojinių megzti dar nemoka. Pradėsim nuo tradicinio mezgimo kelio – nuo aulo pirštų link. Sunkiausią kliūtį (?) įveiksime kartu – Spalio 10 dieną mokysimės megzti kojinių kulną. Kam atrodo baisu, patikėkit – niekas po to nepasakė, kad kojines megzti sunku. O atvirkščiai sakė daugelis:). Kitus du savaitgalius (spalio 17 ir 24 dienomis) megsim kojines iš kito galo – nuo pirštų. Kelias nuo pirštų iki aulo pradžios truks du užsiėmimus. Pradėsim nuo akių uždėjimo, išbandysim valinius virbalus, pasidarysim kojos lekalą…

IMG 9522

Kiekvieną spalio savaitę dienoraštyje rasite kojininį įkvėpimą – įdomius modelius, garsius dizainerius, labiausiai pavykusius eksperimentus, gražiausius siūlus. O kojininiams siūlams kiekvieną savaitę bus taikomos įvairios nuolaidos – jos bus paskelbiamos kiekvieną spalio pirmadienį.

IMG 9619

Ar reikia priminti abejojantiems, kad kojinės yra mažas greitas projektas ir pati geriausia kalėdinė dovana. Gal kas įgyvendins ir Albo Dumbldoro svajonę?{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00