Lopi

Islandai labai myli savo tradicinius megztinius, megztus, žinoma, iš šiltos ir lengvos islandiškos vilnos. Jos neverptas pluoštas turi daugiau oro nei tradicinis siūlas ir puikiai apsaugo nuo visų gamtos negandų.
Šis taip glaudžiai mūsų galvoje su Islandija susijęs megztinio tipas Lopapeysa yra visai nesenas, atsiradęs tik apie 1950 metus. Manoma, kad jo kilmė – Grenlandijos moterų tautiniai drabužiai su gausiai biseriu puošta didžiule apykakle. Pagrindinis islandiško megztinio akcentas – raštuota apvali koketė. Labai patogus modelis augantiems vaikams , nes drabužis prisitaiko prie platėjančių pečių ir krūtinės, tereikia pailginti apačią ir rankoves:). Tokius megztinius Islandijoje (ir ne tik:)) nešioja visi, ir dideli, ir maži. Dizaineriai aktyviai darbuojasi, kurdami vis naujus modelius, žaisdami tiek tradiciniais raštais, tiek kurdami naujus. 

IMG 9848

Islandiškos vilnos gamintojai leidžia žurnalus, kuriuose rasite tiek tradicinių modelių bei netradicinių jų interpretacijų, tiek šiuolaikiškų modelių iš jų be galo šiltos ir gražios vilnos.

IMG 9853

IMG 9855{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00