Megztinis su rožėmis ir istorija

Megztinis su rožėmis ir istorija

Megztinis šis – iš labai ypatingų ir senų siūlų, sėkmingai susijungusių su labai prašmatniais šiuolaikiniais. Švelnus melanžas, megztas smulkiu perliniu raštu, sukuria tvido efektą. Modernus siluetas – nuleisti pečiai, užapvalintas apatinis kraštas ir rožių raštai, tokie populiarūs dabar kaip ir seniau. Tobulas gaminys iš brangių širdžiai siūlų, madingas šiandien, bet sutvertas iš tokių klasikinių elementų, kad tikrai nemirs vienadiene mados plaštake dienai pasibaigus, o dar ilgai bus mylimas ir nešiojamas.

Megztinis su rožėmis ir istorija

Lankiausi svečiuose pas pusbrolį Valdą Kaune. Besikalbant pusbrolio žmona Irena pasakė, kad turi kažkokių senų naminės vilnos siūlų ir reikėtų mano ekspertės pagalbos, ar jie iš viso ko nors verti. Siūlus atnešė – gijose, tokius jau nuo „senatvės” parudusius, bet labai plonai ir lygiai suverptus. Paskui išaiškėjo, kad tuos siūlus prieš 40 metų suverpė jos dzūkė močiutė Mikasė ir padovanojo anūkei, kad gražų megztinį nusimegztų. Mama irgi, sakė, ragino, bet megztinis vis nesimezgė, ir dabar jau akys nukrypo į mane, kaip į paskutinę viltį… Paprastai kitiems nemezgu, bet čia toks ypatingas atvejis – galima sakyti, paveldas į rankas pateko.

Megztinis su rožėmis ir istorija

Sugalvojom modelį, Irena siūlus išskalbė, abu su vyru į kamuolius susuko, į Vilnių atvežė, o čia dar ir Sonata pagelbėjo – parinko tinkamas pridedamų ir rašto siūlų spalvas – ir išėjo, kas išėjo – švelnaus melanžo megztinis su violetinėmis rožėmis. Likusieji siūlai buvo panaudoti krepšiui – užteko tik priekinei daliai, visa kita – pasiūta iš lino.

Megztinis su rožėmis ir istorija

Irena pati jau anūkų turi, o močiutės palikimas, palytėtas daugelio rankų, atgijo naujam gyvenimui ir gal būt bus perduotas dar vienai kartai.”

Megztinis su rožėmis ir istorija

Megztinis su rožėmis ir istorija

Aldonos Puteikienės megztas megztinis ir tekstas. Pačios kurtas modelis, rožių motyvas čia. Močiutės Mikasės verpta vilna sudėta kartu su Drops Lace  2020, rožės megztos iš Rowan Felted Tweed 179 (Horizon).{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00