Pokštavimas su tradicijomis

Tradicijos todėl ir tradicijos, kad tai yra pastovu ir nuolat pasikartoja. Iš vienos pusės. Iš kitos, būdamos žmogaus kūriniu, jos kaip ir žmonės gimsta, kinta, miršta. Turbūt tik labai užkietėjęs ekscentrikas gali reikalauti iš liokajaus lyginti jam rytinį laikraštį (kalbu apie tuos ekscentrikus, kurie turi liokajų), nes šiuolaikiniai laikraščių dažai ne tik netepa, o ir patys laikraščiai kuo toliau, tuo dažniau net ne ant popieriaus pasirodo… Nykstant tam tikriems daiktams, nyksta ir su jais susijusios tradicijos. Ir atsiranda naujos kartu su naujovėmis. Nuolat vis aptinku  gan aršias diskusijas mezgimo srityje. Tikrų tradicijų gynėjos karštai kaunasi už senus konstrukcijų ar technikų metodus kaip vienintelius „teisingus”, metodus,  kuriuos nulėmė to meto sąlygos: erdvės ar šviesos trūkumas, valinių virbalų nebuvimas, mados galų gale… 

The Edge. Orenburg Bactus

Tradicinės Orenburgo skaros – kvadratinės, jos perlenkiamos pusiau dėl šilumos, neretai dengia ir galvą. Dabartiniame garderobe trikampiai prigyja daug greičiau, jie ir siūlų perpus mažiau reikalauja, ir – svarbiausia šiais totalinio užimtumo laikais!- perpus greičiau nusimezga. O dar labiau nei trikampis išpopuliarėjo dvigubai ištemptas į ilgį trikampis, Baktus vardu.

The Edge. Orenburg Bactus

Štai tos pačios populiariausios formos ir ėmėsi dizainerė, aktyviai gaivinanti šių skarų mezgimo tradicijas. Didžioji dalis jos skarų nuo klasikinės formos nenukrypsta, bet po truputį po truputį nauji vėjai visus kampus pasiekia ir po neradikalių dar bandymų sumoderninti stačiakampį šalį, ji ėmėsi baktuso.

The Edge. Orenburg Bactus

Tai, kad baktusas mezgamas ripsu, labai organiškai susiejo jį su Orenburgo skarų raštais, kurie taip pat mezgami ripsu. Išlaikytas tradicinis dantytas 5 skylučių kraštelis abiejuose išoriniuose kraštuose, o palei ilgąjį kraštą eina patys įvairiausi tradiciniai (ir ne tik) kiauraraščiai. 

The Edge. Orenburg Bactus

Dizainerė paisūlė man testuoti vieną iš variantų, aš išsirinkau medelius ar gėlytes su trikampiais (snaigės? lietus?) tarp jų. Ji labai norėjo pereinamų spalvų varianto (vėl žingsniukas į šalį nuo tradicijų, kai tokių pereinamų siūlų nebuvo..), siūlo su laipsnišku ilgu spalvų perėjimu 8/2 storumo. Užklausė manęs, ar turiu. Turiu, žinoma, estiška 8/2 pereinamų spalvų šviečia iš lentynų visom vaivorykštės spalvom. Tik pažiūrėjau aš į raštą, į siūlus, taip man neįdomu pasirodė lygiai vienu siūlu megzti… Paėmiau du plonyčius pereinamus siūlus. Skirtingus. Rudai-pilkai-baltą ir raudonai-rausvą. Vis tiek, galvoju, bus ilgi perėjimai, gal ne tokie, kokius ji įsivaizdavo, bet…

The Edge. Orenburg Bactus

Pradžioje baltas supuolė su raudonu, jau toks gražus melanžas man akis vis glostė ir toks šaltukas širdį spaudė – nu ne to žmogus prašė ir raštas tikrai tikrai ant tokio margo nesimatys… Paskui tamsioms spalvos susiėjus kartu, skylutės pasidarė ryškesnės, pasimatė perėjimai, o atsiskaitymui mes su Jurgiu labai pasistengėm nufotografuoti prieš šviesą, kad raštas pasirodytų. Savęs apgaudinėjimas truputuką, nes skaros ant virvės prisegęs nelaikysi, o užsirišus ant kaklo vaizdas kitoks.

The Edge. Orenburg Bactus

Bet vaizdas, toks koks yra, man labai patinka. O kad pavadinime Baktuso vardas iš tikrinio virto bendriniu, taip pat reikšminga. Naujos tradicijos gimsta…

The Edge. Orenburg Bactus

 Skaros modelis – „The Edge. Orenburg Bactus„, siūlai – Aade Long 8/1 artistic lamb ir red I.{jcomments on} 

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00