Praėjusių metų apžvalga

Nauji metai – puiki proga stabtelti, pažvelgti atgal ir pirmyn, įvertinti ir pasvajoti bei paplanuoti. Pati  labai mėgus anksčiau, jau kurį laiką mečiau tą užsiėmimą, bet naršant po mėgstamus internetinius dienoraščius tokio pobūdžio įrašai šiuo metu taip akis bado, jog susimąsčiau, kur, plaukdamas kaip lapas tėkmės nešamas, nuplauksi. Gal tikrai, jei neplanuosi, tai ir nepadarysi? Juolab kad toje kasdieninio gyvenimo tėkmėje tingumui ir apsileidimui tikrai yra kur išsiskleisti ir toje gyvenimo upėje jie tai dumblu tėkmę pristabdo, tai pavojingais sūkuriais tave įtraukia… Įtariu, atsisėsiu aš su užrašų knygele savaitgalį. Gal net ir mezginius peržvelgsiu – nepersistengdama visko į rėmus kišti. Mes neseniai pakalbėjom apie tai, kad rankomis megzti daiktai yra prabangos dalykas, tai kaip tokio jo gal ir nereikėtų planuoti kaip duonos kasdieninės. Ar kas planuoja, kiek kvapų kitais metais naudos ir kiek buteliukų turės?  Labiau esu linkus jais džiaugti ir mėgautis, tą planuoju  tęsti ir kitais metais, bet žvelgiant atgal noriu šiandien papasakoti apie vieną praeitų metų mezginį, suvaidinusį kertinį vaidmenį mano tikrai netrumpame spalvotų raštų mezgimo kelyje. 

Inland sea

Šaliką šį pradėjau net ne praeitais, o užpraeitais metais. Pradėjau ir… numečiau. Pradėjau, nes modelis buvo man toks gražus, toks gražus, pamačiau ir žūtbūt jo užsireikė. Akimirksniu sudėliojau siūlus, kurie, tiesa, buvo skirti visai kitiems mezginiams. Tas šviesusis – Regia Handyed Effect by Kaffe Fassett – buvo mano brangi gimtadienio dovana, jo dar nebuvo MZ ir aš tik gavusi jau džiaugiausi, ką iš jo nusimegsiu – „Citron„. Siūlo spalva vadinosi „Fog”, taip ir įsivaizdavau tokį rūko debesėlį sau ant kaklo. Siūlus pasidėjau į pintinę ir pliusiuką prie jų: viskas jau padaryta, beliko visiška smulkmena – numegzti. O pamačiau šį modelį ir rūkas išsisklaidė. Dizainerį įkvėpė japonų grafika, tradiciškai mėlyna ir balta, bet man nesinorėjo tokių tiesmukų spalvų kaip į kaktą, pagalvojau, kad tos pereinamos pilkšvos bangelės su estiška mėlynai-violetine vilna bus tobula banguojanti jūra. Spalvos pakankamai kontrastingos, kad nesupurvintų piešinio ir pakankamai gyvos, kad jo nesuplokštintų. Viens du užsimetu akis, numezgu stulpelį ir pradedu raštą. Čia prasideda tikroji istorija.

Inland sea

Yra pačių įvairiausių būdų megzti raštus dviem siūlais. Visi yra geri, išskyrus vieną – kai vienu metu laikomas tik vienas reikiamas siūlas, kitas – paleistas. Reikia kito – jį pakeli, pirmą paleidi. Tai kaip jau turbūt supratote, aš mezgiau būtent tuo pastaruoju būdu. Jei ir pabandžiau kada kitaip, tai akimirksniu grįždavau prie įprasto metodo, pasijuokdama iš knygų, apie tai rašančių, autorių, kad jei jiems negerai, tegul ir nemezga, o man visai gerai, viskas man puikiausiai išeina ir nieko keisti neketinu.

Inland sea

Įdėmiau pažvelgę į šaliko raštą, pamatysite, kad spalvos čia keičiasi kas akį. Išmezgi vieną akį, paleidi siūlą, sugraibai kitą, išmezgi juo, paleidi ir…t.t. Po poros eilučių aš numečiau mezginį. Pakėliau jį vėl jau praeitais metais ir pamezgusi dar porą eilučių supratau, kad tai bus net ne amžiaus projektas – žmonės tiek negyvena, jo tiesiog nebus, jei aš neišmoksiu kokio gudresnio būdo laikyti abu siūlus vienu metu ir pakaitomis jais megzti. Ko aš neišbandžiau – abu siūlai skirtingose rankose, abu siūlai ant vieno piršto (čia jau pašnipinėjau, kaip mezga Virginija, tikra tokių raštų virtuozė)… Peržiūrėjau krūvą youtube įrašų. Paprasčiausias būdas, kurį dabar rekomenduoju pradedantiems, yra antpirštis su dviem ąselėm skirtingiems siūlams, jis puikiai tinka tiems, kas laiko siūlą ant iškelto piršto, aš gi laikau siūlą prispaudus, todėl man niekaip su juo nesisekė suvaldyti siūlų įtempimo. Tiems, kas apie mezgimą šneka kaip apie tobulą poilsį, norėčiau parodyti, kaip aš kelis vakarus „relaksavausi”, vis kovodama su noru pamesti tą nelemtą mezginį. Bet čia ir ambicijos pabangavo ir pats šalikas man toks gražus (vis dar!) ir geidžiamas buvo…

Inland sea

Kaip matote iš nuotraukų, aš jį įveikiau. Ir save taip pat – išmokau megzti dviem spalvom, laikydama siūlus ant skirtingų kairės rankos pirštų. Ir mezgimas mano, turiu pasidžiaugti, gerokai pagreitėjo ir palygėjo :).

Inland sea

Šaliko modelis – „Inland Sea”, siūlai – Regia Hand-Dyed Effect by Kaffe Fassett (fog) ir estiška Aade Long 8/2 artistic vilna.{jcomments on}

 

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00