Iš pakavimo dėžių tiesiai į Kalėdų senelio maišą :)

Visos tos negražios, bet dėl to nemažiau viliojančios dėžės išpakuotos, į lentynėles sudėtos ir nufotografuotos – Kalėdų senelius prašau tvarkingai į eilę stoti su paruoštais maišais :).

Aplankas schemai

Didžiausią dalį dėžių užėmė, žinoma, virbalai, juos visus parodysiu ir pristatysiu, pradedu nuo įdomybių – įvairiausių aksesuarų. Vienas jų – aplankas schemoms. Ne pirmą kartą jis MZ lankosi, bet visuomet trumpai užsibūna, o suskubusios įsigyti atsidžiaugti juo negali. Sulankstytas atrodo kaip delninis rankinukas.

Aplankas schemai

O išlankstytas patogia magnetine juostele ir keliais papildomais mažais magnetukais labai tvirtai užfiksuoja mezgimo schemą, net ir pievoj po obelim mezgant – joks vėjas rašto nesumaišys!

Aplankas schemai

Užsegimas reguliuojamas, galima labiau ar mažiau pasvirusią schemą sekti. O kitoje pusėje – vieta rašikliui ir kišenėlė schemai. Riešines mezgančios mezgėjos sugeba net mezginį į tą patį aplanką įkomponuoti, plieniniai virbalai puikiai prie magneto prilimpa… Yra A5 ir A4 lapo formato dydžių.

Aplankas schemai

Dar vienas nepaprastai naudingas dalykas, taip pat – ne naujovė MZ, bet fotografuojamas pirmą kartą, nes prieš tai išnyko dar iki fotosesijos:). Tai trys teleskopiniai vamzdeliai mezginiui laikyti (mezgamam kojininiais ar valiniais virbalais). 

Vamzdeliai mezginiui

Du vamzdeliai turi tokią įpjovą. Į juodą (siauresnį) vamzdelį įkišam virbalus, mezginys patogiai pro tą išpjovą išlenda,

Vamzdeliai mezginiui

ir užmaunam kitą, auksinį, galą, sutaikę, kad abi išpjovos viena ant kitos užeitų. Mezginys pro tą skylę lenda, o virbalai nei išlįsti, nei pasimesti neturi jokių šansų. Trečias vamzdelis – be jokios išpjovos, jame galite atsarginius virbalus ar kokį žiogelį įsimesti.

Vamzdeliai mezginiui

Gausias (ir vis gausėjančias) virbalų atsargas turinčias mezgėjas neabejotinai pradžiugins įvairaus dydžio siūti dėklai virbalams.

Dėklas virbalams

Pats didžiausias skirtas labai turtingai kolekcijai – ir tiesiems, ir kojininiams, ir valiniams virbalams, juos saugiai pridengs plastikiniai atvartėliai, o daug papildomų kišenėlių saugiai sutalpins pačius įvairiausius priedus.

Dėklas virbalams

Mažesnis dėklas skirtas prisukamiems valiniams virbalams.

Dėklas virbalams

Su atskirom kišenėlėm galiukams, valams ir dar kokioms smulkmenoms.

Dėklas virbalams

Dar dviejų rūšių dėklai, skirti kojininiams virbalams, didesnis – 20 cm, mažesnis – 15 cm ilgio.

Dėklas virbalams

 O šis labai storas ir raštuotas aplankas skirtas valiniams virbalams.

Dėklas virbalams

Atsegi užtrauktuką ir randi daugybę permatomų kišenėlių galams, valams ir neprisukamiems virbalams su valais. O nepermatomose kišenėlėse gali būti dar kokios reikalingos smulkmenos. Arba paslaptys :). O kam tų permatomų kišenių per mažai pasirodys, jų galima įsigyti atskirai įvairiausių: vieno, dviejų ir trijų skyrelių.

Dėklas virbalams

Dar keli labai smulkūs, bet labai reikalingi dalykėliai – žymekliai. Įvairaus dydžio ratukai, užmaunami ant virbalo, žiogelio bei susisukusios sraigės formos, kuriuos galima ir ant virbalo užmauti, ir į mezginį įsegti.

Žymekliai

Dar smulkmenėlių, kurios patogiai suguls į įvairiausių dėkliukų kišenėles (kartu su žymekliais) – dideli žiogeliai atviroms akims surinkti (mezgant kaklą ar kišenes) ir dviejų skirtingų formų virbalų dydžių matuokliai. Raudonasis, pastovus MZ gyventojas, jau ir pravardę igijo – termometras. Dėl tos padidinimo stiklo juostelės, kurioje raudonu brūkšniuku pažymėti 10 cm ir 4 coliai, nepamainomas dalykas mezginio tankumui matuoti. Šalia –  naujovė. Bumbulo formos virbalų matuokliai – ne viena mezgėja apsidžiaugs radusi tokį ant eglutės pakabintą ;)).

Žiogeliai ir virbalų dydžio matuokliai

Ir didžiausia bei mano labiausiai laukta naujovė – vielos kiauraraščių skarų bei šalių blokavimui. Visi, tokias skaras bemezgantys, žino, kad neblokuotas mezginys – kaip nesupakuota dovana, gal net dar blogiau. Kiauraraštis negali tūnoti susimurkšlinęs, išskalbtas jis turi būti ištempiamas, kad visame gražume išsiskleistų. Galima kiekvieną taškiuką smeigtuku prisegti (t.y., laaabai daug smeigtukų), bet blokavimo vielos stipriai gyvenimą palengvina. Pravarstai per skylutes ir keliais smeigtukais tą vielą pristvirtini prie pagrindo. Sunkiausias dalykas dažnai būna tikslią trikampio ar stačiakampio formą suteikti, vielos čia nepamainomos. Į komplektą įeina 6 95 cm vielos, 6 – 55 cm, 3 – 95 cm lanksčios vielos (pusapskritimiui ar kitai formai), dėžutė smeigtukų ir metras.

Blokavimo vielos

O kam 20 smeigtukų blokavimo vielų komplekte pasirodys per mažai (ar išsibarstys), yra papildomai po 50 vnt.

Smeigtukai

Laukite tęsinio!{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00