Pelėdų šeimyna

Pelėdos

Šis keistai žiemiškas pavasaris suteikė man galimybę labai nesipykstant su vaizdais pro langą parodyti savo praeitų metų kalėdinę pirštinių kolekciją. Ne visos pirštinės griežtai kalėdinės, daugelį mezgiau dėl gražaus modelio, mezgimo džiaugsmo, noro būtinai tą ar aną numegzti. Mezgiau pirštinių daug, tai suskirstysiu jas temomis. Šiandien – pelėdos. Tiksliau, visa pelėdų šemyna, per Kalėdas iškeliavusi į vieną (beveik) šeimą.

Pelėdos

Pirmoji pora, suaugusiška, buvo numegzta vasarą, matot iš nuotraukų. Modelis yra vaikiškas, tai ir dydis atitinkamas, kad padidinčiau jas mezgiau iš dvigubos islandiškos vilnos:

Pelėdos

Jos buvo skirtos mano pusseserei, o jos mažajai dukrytei mezgiau jau ne snieginę pelėdą, o raguotąjį apuokėlį iš nestoros vilnos, kaip tik vaikiškai rankutei:

Pelėdos

Iš visų pelėdų smagiausia ir juokingiausia man buvo ši miniatiūrinė pora, skirta kitos pusseserės per Kalėdas dar negimusiam sūneliui, raguotojo apuokėlio pirštinių pusbroliui, todėl ir vadinosi „Broliui”. Būsimoji mamytė pati išsirinko pelėdžiuko motyvą iš visų galimų, taip ir atsirado visa pelėdų šeimyna. Ir megzdama, ir dabar manau, kad tos pirštinės nelabai funkcionalios ir reikalingos. Dėl rankų šilumos užtrauki kombinezono rankoves – greita ir patogu. Bet jos buvo tokios gražios, tokios mielos, kad mano Karolis jas nusitraukė nuo radiatoriaus ir paprašė sau tokių (tik po kurio laiko apsižiūrėjo, kad jos be nykščio ;)), o „Ravelry„, kur sukėliau visas savo megztas pirštines, būtent šios susilaukė daugiausia širdelių 🙂 Gal dėl savo visai nerealaus dydžio?…

Pelėdžiukai

Besilaukdama mano pusseserė mezgė tokius pat miniatiūrinius drabužėlius ir nekreipė dėmesio į jokius mano įtikinėjimus, kad tokių vaikų paprasčiausiai nebūna. O post factum atsiuntė nuotrauką su prierašu: „Turiu tave nuliūdinti, tokių mažų vaikų būna:)” Bet net tokioje nuotraukoje matyti, kad tos kelnės per siūles jau braška…

Benedikto kelnės

Grįžtu prie pirštinių ir pavasario (?). Gali atrodyti anachronizmas – rodyti dabar kolekciją pirštinių, kai jų nešiojimo sezonas tikrai eina į galą. Bet norėčiau kartu pažiūrėti į tai kitu kampu. Nešiojimo sezonas gal ir eina į galą, visi sulauksim šiltų dienų su tuo, ką turim, net jei ir nebeturim. Bet pirštinės yra labai smagus daiktas megzti, nedidelis, gražus, matomas, kartu su kojinėmis – nepamainomas kelionių kompanjonas, o juk kelionių sezonas kaip tik ir prasideda. Karštą dieną jos neguls ant kelių visu savo vilnoniu svoriu kaip rimtas megztinis ir nusimegs viens du tarp nesibaigiančių vasarinių darbų ir pramogų, o rudenį beliks tik išsitraukti iš spintos:). Be to, mūsų kaimynai latviai, rimti ir pasaulyje pripažinti pirštinių ekspertai tiki, jog tik vasarą numegztos pirštinės yra šiltos ir patvarios. Tai gal pirštinių sezonas, atvirkščiai, ne baigiasi, o kaip tik atsidaro?;)

Pelėda

Didesnių pirštinių modelis – „Horatio and Oren„, mažųjų – „Mini Motif Baby Mittens„.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00