February lady sweater

Negaliu pati savim atsistebėti – visą jaunystę pramezgiau kuo originaliau, tik iš savo galvos, ieškojau pati sprendimų, purtydamąsi masinės gamybos kaip maro, su amžium ėmė traukti mane į klasiką ir populiarius modelius. Ir ne šiaip populiarius, o tokius, kurių numegzti variantai vien Ravelry skaičiuojami keturženkliu (pvz., Kristinos pelėdos) ar net penkiaženkliu(!!!) skaičiumi (kalbu apie šį megztuką). Į šį megztuką – „February Lady Sweater” – jau seniai dairiausi, siūlus mintyse rinkausi… Esu vieną seniau numezgus draugei, norėjau sau. Bet vis atidėliojau, neskubu gi… Su susidomėjimu sekiau Agnės dienorašyje diskusijas apie naujo megztinio modelio rinkimąsi naujam mezgimui kartu (KAL) – prieš tai kompanija mezgė „Paulie„. Ir kai išsirinko „February Lady sweater„, supratau, kad čia man ženklas iš dangaus. Nemėgstu aš įsipareigojimų, jie lyg mano laisvę atima, bet kartu tikrai žinai, kad nemesi ir padarysi sutartu laiku. O ir megzti kompanijoje labai smagu (AČIŪ!). Gaila, tik iš manęs jokios naudos nebuvo kitoms: mezgiau pusiau pagal aprašymą, bet viską pagal save prisitaikiau – labiau žiūrėjau gauti tokį modelį, koks numatytas, nei tikslių skaičių laikiausi… Kam įdomūs pakeitimai – reglanui pridėdinėjau kas trečią eilę, pridėjau nuo savęs vieną sagą kiauraraščio vietoje ir rankoves galuose sutraukiau, o ne palikau palaidas ir plačias.

February Lady Sweater

Mezgėm trise: Agnė, Laima ir aš. Taip jau išėjo, kad visos mezgėm gan prabangius variantus su šilku, Laima su Agne iš „BabyAlpaca Silk” (jaunų alpakų vilna su šilku), aš iš  „Silkbloom” (merino vilna su šilku), gal kad vasara?…

February Lady Sweater

Agnė mezgė, ardė, abejojo (kūrybinis procesas toks jau erškėčiuotas dažnai ir būna :)), ir štai – tobulai pasiruošusi vasarai! Rankovių galai ir sagos taip pat neatitinka originalo, bet gi mezgam sau, prie savęs ir taikom. Juolab abiejų merginų siūlas gerokai plonesnis už originalą, tai teko pačioms persiskaičiuoti.

February Lady Sweater

Laimos variacija radikaliai pažengusi nuo originalo – iš megztinio virto liemene!

February Lady Sweater

Kam keistai skamba megztinio pavadinimas birželio mėnesį, papasakosiu jo kilmę. Originali jo versija sukurta kūdikiui legendinės E.Zimmermann ir vadinasi „Baby Sweater on Two Needles (February)„, liaudyje paplitęs „February baby sweater” vardu. Pirmą kartą šis modelis buvo išleistas vienoje pirmųjų jos knygų „Knitters Almanac„, kuri suskirstyta į dvylika skyrių, kiekvienam mėnesiui tam tikras modelis, tai šis vaikiškas šedevras išpuolė vasariui. Ir tapo toks populiarus, jog dizainerė Pamela Wynne sukūrė versiją suaugusiems. Savo aprašyme ji pabrėžia originalią modelio kilmę ir knygą pristato labai entiuziastingai: „Visų pirma, įsigykite Elizabeth Zimmermann „Knitter’s Almanac”. Tučtuojau. Tai pati geriausia visų laikų mezgimo knyga už 7$.” Negaliu su ja nesutikti. Turiu šį almanachą labai seniai, pamenu pirmą įspūdį. Pas mus ji kainavo gal ir tuos pačius 7 dolerius, tik mūsiškam kontekste tai nebuvo juokinga suma. Ji buvo didelė, o knygelė tokia mažytė, neišvaizdi, prastai išleista (kai kuriuos lapus teko pačiai persipjauti), knygyne, kuriame buvau ją užsisakiusi, pardavėja pati pečiais traukė, už ką tiek mokėti?… O kai ją perskaičiau ir kartais pasvajodavau, ką imčiau, jei reikėtų persikelti į negyvenamą salą, ji buvo vienintelė mezgimo knyga (dar pora grožinės literatūros), su kuria nieku gyvu nenorėčiau skirtis…Nukrypau.

 

February Lady Sweater

Megztukas mezgėsi greitai, nes siūlai mano dvigubai storesni nei visos likusios kompanijos ir neslidūs. Nesu aš šilko gerbėja, bet seniai jaučiau tokį malonumą pirštams. Ir vilkėdama numezgus.

February Lady Sweater

Rodau sagutes iš arti, nes čia jos labai svarbios. Spalvos nuotraukos klaikios, bet drugeliai matosi – jie lygiai tokios pačios spalvos kaip megztinis ir atėjo man bemezgant (vėl ženklas iš dangaus?:))

February Lady Sweater

Agnė išsirinko prancūziškus taškiukus:

February Lady Sweater

Viskas buvo labai puiku mezgant, bet nusimezgiau, pasimatavau… Ir lyg ne savo kailyje pasijutau. Megztukas toks tvarkingas, net sagos tos pačios spalvos, kaip iš parduotuvės. Labai taikliai įvardijo jį Virginija – „tinkamas eiti į tėvų susirinkimus”. Mano mėgstamiausias vakaro praleidimo būdas, ką ir bepridurti… Bandydama gelbėti padėtį, nusimezgiau prie jo kaklą. Ne dėl to, kad kaklas būtų nekultūringa detalė, tiesiog pats sluosninis rengimosi būdas dvelkia nerespektabilia klajokliška dvasia – „mano spinta keliauja kartu su manimi”.

Bergen Cowl

Jį taip pat modifikavau: pailginau (nes mėgstu šilumą), sumažinau trikampėlius, kad labiau priglustų ir apačioje padariau dantytą kraštą – duoklė moteriškam šilko švelnumui.

Bergen Cowl

Visų megztukų modelis – „February Lady sweater„, nuotraukos autorių. Agnės megztukas megztas iš „Baby Alpaca Silk”6347, Laimos – „Baby Alpaca Silk”1760, maniškis – „SilkBloom” 09, kaklo modelis – „Bergen Cowl”, siūlai – „Silkbloom” 09 su „Red Heart Fina DK” 2004.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00