Kaip išgyventi Kalėdas?

– Mama, pabusk,- išsigandęs pasakė Muminukas. – Atsitiko siaubingas dalykas. Vardu Kalėdos.”

– Apie ką tu kalbi?- paklausė mama, iškišusi nosį.

– Aš nelabai žinau,- tarė sūnus. – Bet dar niekas nesutvarkyta, kažkas prarasta ir visi laksto aplinkui kaip pakvaišę. Gal vėl potvynis.”

Tuvė Janson „Eglutė”

Kabuto

Ar artėjant Kalėdoms neimat jaustis kaip Muminukų šeimyna? Kalėdos taip nenumaldomai artėja, o jūs dar nenumezgėt tam to, kitam ano, trečiam trečio? Sau? Normalūs, pagalvojimo ir laiko reikalaujantys projektai atidedami pokalėdiniam laikotarpiui. Garsi blogerė ir daugelio knygų apie mezgimą autorė Stephanie Pearl-McPhee savo dienoraštyje paaiškina visiems nesusipratėliams, neatjaučiatiems šiuo laikotarpiu mezgėjų ir gūžčiojantiems pečiais, kad gi „mezga tiek, kiek nori”, jog mezgėja negali neruošti megztų dovanų lygiai taip pat, kaip saulė negali nepatekėti ir lakštingala negali nečiulbėti. Truputį nukrypsiu – visos mezgėjos siųskit savo angliškai skaitantiems Kalėdų seneliams nuorodas į tą dienoraštį, jo autorė nuo gruodžio pradžios beveik kasdien pateikia nepaprastai puikių idėjų, ką padovanoti mezgėjoms. O šitam dienoraštyje stengsiuos nuo šiol rodyti kuo daugiau projektų, kurie mezgėjai padės išgyventi šį „siaubingą dalyką, vardu Kalėdos”.

Vienas puikiausių dovaninių projektų – kepurės. Nelabai daug laiko reikalaujantis, labai reikalingas, stilingas (gali ir turėtų būti) dalykas. Šiandien pirmos dvi visus kriterijus atitinkančios kepurės. Pirmoji gal kiek sudėtingesnė, bet jei ne milijonas gavėjų jūsų sąraše, galit surizikuoti, išmoksit naujų dalykų, megzti bus nenuobodu ir super rezultatas. Antroji – ta pati „Riike” kepurė, kurią pamačius man nutyso seilė ir tą patį vakarą čiupau virbalus. Dar pridėsiu nuo savęs kelis seniau rodytus, bet nuo to nė kiek nepraradusius aktualumo modelius: „Wurm Hat„, „Turn a Square„. Jei kas turit panašių galvose ar jau ant virbalų kokių gerų variantų, pridėkit komentaruose nuo savęs – tai bus tikrai puiki jūsų dovana gal nepažįstamai realiame gyvenime, bet giminingai sielai.

Riike

Jurgos Lazauskienės megztos kepurės. Modeliai – „Kabuto” ir „Riike Hat”. Abi kepurės megztos iš latviškos Ogrės vilnos, pirmoji sudėjus tris, antroji – du siūlus. Fotografavo jas Jurgos vyras Donatas ir nors labai vertinu rankom megztus daiktus ir abi šios kepurės yra mano favoritės, nežinau, ko labiau norėčiau Kalėdoms – megztų tokių kepurių, kurias galėčiau užsidėti ant galvos, ar tokių nuotraukų, kurias galėčiau pasikabinti ant sienos ir gėrėtis kiekvieną mielą dieną nepriklausomai nuo sezono.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00