Pamoka išmokta

Taip vadinosi Gitanos laiškas su baigtos skaros nuotrauka. Visos spalio 15d. skarų mezgimo kursų dalyvės turėjo mėnesį laiko pabaigti užsiėmimo metu pradėtą skarą ir atsiųsti jos nuotrauką. Žinau, kad pabaigtų skarų yra daugiau nei nuotraukų, bet.. džiaugiamės tuo, ką turim…:) O aš eilinį kartą negaliu atsistebėti, kaip iš tų pačių sėklų tokie skirtingi žiedeliai pasirodo. Tiesa, schema nebuvo griežta. Skara sudaryta iš dviejų kiauraraščių (lapų ir ribulių), juos buvo galima komponuoti, kaip širdis geidžia. Manoji buvo numegzta įsivaizduojant upės nešamus rudeninius lapus, jų vis mažėja, mažėja, kol pranyksta virpuliuojančioje srovėje…

Gitanos Linkevičiūtės skara – siūlo (Regia Lace ) lyg specialiai sukurto rudeniniams lapams megzti – jų ir pamegzta daugiau 🙂

Lapai upėje

Simonos Matelienės skara iš plonyčio lyg voratinklis (ir tokio pat tvirto) Drops Lace 8105 (jaunų alpakų vilnos su šilku derinys). Ji mezgė tiksliai pagalv schemą ir labai atidžiai, todėl rado du netikslumus. Pirmas, greičiau neaiškumas – pabaigos schemoje atskira vienos akies juostelė yra ne centras, o pabaiga. Antra – tikra klaida – prieš pabaigą turi būti ribulių schema D, ne C. Visų, kurios numezgė su šia klaida (ir puikiai gavosi;), labai atsiprašau, o kas dar iki pabaigos nepriėjo, atkreipkit dėmesį.

Lapai upėje

Jūratės Derkintienės skara buvo pati pirmoji, kurios nuotrauka atkeliavo į mano paštą. Tokia pat plonytė estiška pereinamų spalvų vilnelė (Aade Long artistic 8/1 „Sand”), šilta, labai graži, puikiai laikanti formą. Sunaudojo jai Jūratė tik pusę sruogos (~50g), greičiausiai bus dar viena, nes Kalėdos ant nosies, o susižavėjusių žvilgsnių netrūko.

Lapai upėje

Jūratė su Rūta Kasiulyte – bendradarbės. Ir jei gyvenimas leistų pamiršti pradėtą skarą, tai bendradarbė, kasryt, per pietus ir kas vakarą tau akis badanti savo jau pabaigta, neleis pamiršti nieko. Didi draugystės jėga… Ir naktim megzta Rūtos skara baigta. Ji pasirinko storesnę vilną, todėl mezgė lapų skarą su viena rubulių juosta pačiam gale. Gražu!

Lapai upėje

Simonos Glodenienės skara nuotraukoje – ne ta, pradėta kursuose, o jau antroji. Tiesa, pirmoji (lininė) nebaigta kukliai pasitraukė į antrą planą palaukti šiltesnių laikų, o ši skara, jau padovanota – iš Drops BabyAlpaca Silk. Simona suderino tris spalvas(6347, 4088, 7402) – ir tokia gaivi, graži ir prabangi skara jau puošia pečius 🙂

Lapai upėje

Jolantos Misienės skara – taip pat ne pirmoji. Kursuose pradėta iš melsvai, pilkšvai, balsvai margintos vilnos su bambuku, pasirodė per daug paini. Iš tiesų, su šiuo siūlu sunku megzti bet kokį kiauraraštį, o pirmą kartą jis savo pereinamom spalvom klaidina papildomai. Todėl Jolanta pasikeitė siūlus į „storesnius ir ryškesnius” ir atsisakė ribulių kiauraraščio, „nes man jie kelis kart koją pakišo. Taigi gavosi paprastas, bet malonus rezultatas, kuriuo esu patenkinta”. Kuo daugiau žiūriu į šios skaros nuotrauką, tuo labiau man atrodo, kad ribulių nė nereikėjo – siūlas taip margintas, kad spalvų pasikeitimai banguoja per lapus ir susidaro toks įspūdis, kurio siekiau savo skaroje raštu išgauti – vandens srovės nešami lapai…

Jolanta kukliai atsisakė dalyvauti prizo traukime, nes josios skara esanti „tik supaprastintas variantas”. Nenorėjau šio sakinio paignoruoti ir tyliai įtraukti Jolantą į pabaigtuvių šventę (o kaip gi kitaip?), labai maga pasinaudoti eterio galimybėm ir GARSIAI VISIEMS pasakyti, kaip labai aš nesutinku su tokiu požiūriu. Daugelis mūsų taip linkę nuvertinti savo pasiekimus. Ši skara, atvirkščiai, ypač nusipelno dalyvauti pabaigos konkurse. Nes Jolanta nenuleido rankų ir nenumetė pirmos, taip sunkiai ėjusios skaros (pirmą kartą mezgami kiauraraščiai!!!!), pritaikė kitus, super tinkančius siūlus, kūrybiškai pažiūrėjo į gautas schemas ir prisitaikė jas sau, o „svarbiausia – neprarastas noras toliau mokytis ir bandyti sudėtingesnių skarų mezgimo būdų”. Tas paskutinis punktas ir buvo pats svarbiausias kursų tikslas.

Lapai upėje

Valio visoms gražioms skaroms, dėkui už gražius mezginius ir nuotraukas, o nugalėtoją ištrauksim vakare, kai teisingumą atstovaujančios rankos sugrįš iš mokyklos:)

P.S. Nugalėtojos traukimas atidėtas rytui dėl labai malonių netikėtų aplinkybių. Vėlai vakare į pabaigtuvių puotą suspėjo dar viena skara, Oksanos Nakliudos, iš plonyčio Drops Lace (3112), šįvakar parduotuvėje baiginėjama, namie išskalbta, išblokuota ir nufotografuota, taip sakant, labai karšta naujiena:) Valio!

Lapai upėje

P.P.S. Labai užsimiegojęs teisingumo atstovas ištraukė… Jūratę Derkintienę:

Laimingas lapelis

Sveikinimai Jūratei – knyga laukia MZ:) Ir visoms dalyvėms, kurios savo didžiuosius prizus jau turi ant pečių ar kaklų…

Lapai upėje

P.P.P.S. Kai jau ištraukę lapelį vakai išsisikirstė į mokyklas, į mano paštą atkeliavo dar vienos labai gražios baigtos skaros nuotraukos. Ingos Jankeliūnienės, megzta iš Drops Alpacos (7120, 7139 ir 8105) su optimistiniu prierašu „Bus dar, nes labai patiko”.

Lapai upėje{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00