Vilna iš Farerų salų

Į MZ atkeliavo unikali  naujiena – vilna iš Farerų salų!

Avys Fareruose

Farerų salose gyvena viena iš Šiaurės Europos trumpauodegių avių veislių, apie jas žinoma jau IX a. Avys atkeliavo į salą su vikingais ar buvo prieš juos. Tai nedidelės, labai tvirtos ir atsparios avys, artimos islandiškoms ir šiaurės Norvegijos avims. Kiaurus metus jos laisvai ganosi kalnuose, pačios susirasdamos sau maistą, ilga ir tanki vilna apsaugo gyvulius nuo drėgmės ir šalčio. Kailis įvairių spalvų – 5 nedažytais atspalviais ir Jūs turėsite galimybę pasimėgauti:) Jie gali vos vos skirtis – kaip skiriasi pačios avys, nes tai visiškai natūralus produktas, priklausantis tiek nuo konkretaus gyvulio, tiek nuo gamtinių sąlygų.

Avys turi labai didelę reikšmę Farerų salų gyvenime. Tai liudija ir žymusis 1298 m. dokumentas Seydabraevid  („avių laiškas”), reglamentuojantis avių priežiūrą Farerų salose. Pats salos pavadinimas reiškia „Avių sala”. Mėsa naudojama maistui, o šilta vilna tradiciniams drabužiams, apsaugantiems žmones nuo atšiauraus klimato. Dažnai megzti drabužiai būdavo veliami ir taip dar geriau apsaugodavo savininką nuo drėgmės ir vėjo.

Sirri” vilna, gaminama Suðuroyar Ullvirki, yra su natūraliu lanolinu, be jokių priedų. Firmos pavadinimas „Sirri” kilęs iš žodžio, kuriuo piemenys šaukia avis (kaip mūsų „bure, bure”).

Farerų salose

Negaliu apsieiti be įžangos, šie siūlai tokie nuostabūs, tokie tikri, pamezgus nuo lanolino rankos lyg kremu pateptos, ne toks jau įprastas dalykas, nes iš daugelio šiuolaikinių vilnų lanolinas yra pašalinamas, kad vilna nesiveltų ir ją būtų galima be rūpesčių skalbti skalbimo mašina…

Siūlai įvairaus storio. Patys ploniausi yra 1 gijos (100g~600m), iš jų mezgami tradicinės Farerų salų skaros, apatiniai drabužiai, taip pat gaminiai, skirti vėlimui.

Sirri

Storesni, 2 gijų, tobulas siūlas megztiniams, piršinėms, siūlas „limpa” tarpusavy, todėl labai tinka raštuotiems gaminiams. Tokie yra labai populiarūs salose, Farerai turi savo tradicinius raštus. Beje, vilna labai tvirta ir ilgaamžė.

Sirri

Storesni, 3 gijų – puikus siūlas storesniems drabužiams, neįsivaizduoju tobulesnio siūlo pynėms…

Sirri

Siūlai yra ne tik gražių natūralių spalvų, bet taip pat dažyti:

Sirri

Dėžė su šiom gijom primena man vaikų naudotas vaškines keideles, tokios grynos ir švarios spalvos – imk ir kurk savo pasaulį…

Taip pat yra pereinamom spalvom dažytų sruogų (2 gijų storio, supakuotos po 200g). Kol kas tik viena (bet labai graži!) spalva, šalia – jos „sudedamosios dalys”, leidžiančios žaisti margais ir vienspalviais plotais, pradėti vienspalviu ir palaipsniui numarginti tik kokią vieną mezginio dalį. Ir t.t. ir t.t., galimybės pačios įvairiausios.

Sirri

Gražios ateinančios žiemos!{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00