Inspira Cowl

El. paštas Spausdinti PDF

Vieną gražų rugsėjo šeštadienį sėdėjau parduotuvėje, darbo laikas ėjo į pabaigą, aš jau mintyse planavau tolimesnius darbus namuose. Vaikai išvažiavę pas senelius, tai darbas Nr.1 buvo pabaigti dukrai gimtadieniui megztinį. Džiaugiausi, kad pagaliau galėsiu ramiai nebesislapstydama megzti ir tikėjausi, jei ne baigti, tai bent jau gerokai priartėti prie pabaigos, gimtadienis ketvirtadienį... Visai prieš pat galą į parduotuvę gūsiu įsiveržė Edita ir ėmė rinktis siūlus naujam projektui. Žinojau tą modelį ir seniau, gražus, bet kam man kažkokie kaklai... O Edita, ir anksčiau apie tą kaklą kalbėjusi ir, tiesą sakant, pirmoji jį man užrodžiusi, su tokiu įkvėpimu ėmė rinktis įvairiausius derinius, vis man rodydama, kaip gražu būtų tas su tuo ir su anuo... Stengiausi iš paskutiniųjų net nežiūrėti į tą pusę, bet pajutau, kaip prieš savo valią užkimbu.

Inspira Cowl

Turėjau be Kristinos megztinio tam savaitgaliui numatytą dar krūvą darbų ir su džiaugsmu įsivaizdavau, kaip suksiuos ir tik dėsiu vieną po kito pliusiukus... Dėjau. Jau važiuojant namo mano smegenys visai prieš mano valią ėmėsi atsargų apžvalgos ir įvairių įmanomų derinių. Grįžus prisėdau prie kompiuterio pažiūrėti kitų to kaklo projektų "Ravelry", tik pažiūrėsiu poilsiui ir imsiuos, ko reikia. Na atsisiųsiu dar modelio aprašymą, pravers prie ūkio. O aprašymas toks įkvepiantis... Rankos pačios ėmė traukti įvairius siūlus. Na, galvoju, pamegsiu truputį, kad nusiraminčiau, tada imsiuos to, ką reikia padaryti.  Smagiausias dalykas šiame mezginy, kad kuo įvairesnius siūlus imi, tuo gražesnis ir įdomesnis rezultatas. Prie gražiausių man projektų milžiniškas siūlų sąrašas, nors pačiam kaklui nė 150g nereikia. Tai pamezgiau vienu, paskui kitu, na dar pažiūrėsiu, kaip tas pereis iš to, o... baigiasi margas, prie jo labai tiks tas, po to anas... Kaklas mezgėsi gan greitai, tai taip vis vieną, paskui kitą siūlą pridurdama priartėjau prie vidurio, tiek nedaug beliko, pabaigsiu...

Inspira Cowl

Pabaigiau. Kaklą. Ir savaitgalį. Su neuždėtu nei vienu pliusiuku. Ir pikta buvo ant savęs, kad visai neturiu valios, ir kartu neprisiminiau, kada mezgiau su tokiu įkvėpimu. Nes niekam jo nereikėjo, nei man nešioti, nei kam parodyti, nei joks tai pavyzdėlis... Mezgiau iš gryno  kūrybinio džiaugsmo. Paprastai jei šalta, mėgstu, kad mano kaklui būtų šilta, todėl šis atvėpęs kaklas... nelabai net supratau, kokią funkciją ši garderobo dalis atlieka. Puošmena?

Inspira Cowl

Pirmomis dienomis buvo šilta, tai tiesiog nešiojau prie suknelės, paskui atvėsus supratau, kad galima pasikviesti į pagalbą prabėgančią lapę

Inspira Cowl

ar paprašyti pritūpti praskrendantį laumžirgį...

Inspira Cowl

Numezgus  ir sekmadieniui baigiantis atsitokėjau ir visą savaitę iš pasiutimo jį nešiojau. Tikrai ne iš pačių geriausių paskatų, toli gražu. Jaučiausi pakliuvusi į spąstus ir iš gryno piktybiškumo norėjau nusitempti kuo daugiau su savimi. Su piktdžiugišku pasitenkinimu konstatuoju, jog mano planas pavyko:

Inspira Cowl

Ingos kaklas!

Inspira Cowl

Siga išsivežė šį virusą net į Šveicariją, o Kristina naktį užmigti negalėjo. Paskui pradėjo savąją versiją:

Inspira Cowl

Kiek siūlų buvo nupirkta šiam konkrečiam projektui, nebesuskaičiuoju. Jį labai smagu daryti iš visų galiukų, bet kai labai labai dega, o galiukų tiek daug neturi... Tikiuosi kuo daugiau jau numegztų kaklų surinkti ir parodyti dienoraštyje su įrašu "Čia praėjo Edita..."

Inspira Cowl

Eilinį ketvirtadienį pasakojau kažkam klube milijoninį kartą šią istoriją, kai pro duris įžengė pagrindinė pasakojimo herojė. Visos džiugiai suklego, o pati Edita tik dairėsi į mus didelėmis nustebusiomis akimis: "Kaklą? Kokį kaklą? Aimee?" Kokį dar "Aimee"?!!! Šis jau seniai numegztas ir pamirštas. "Aaa, šitas, nu taip, pirkau siūlus, bet ne, nemezgiau dar...",- ji ramiausiai ėmėsi visai kito projekto, nė nenutuokdama, kokį sniego gniūžtės efektą sukėlė savo lengvučiu mostelėjimu sparnais...

Tik įkvėpimas

P.S. Užėjo Edita į parduotuvę šį šeštadienį ir jau žiojosi pasakoti apie naujas idėjas. "Ne!!!!"- šįkart ryžtingai ėmiau priešintis dar jai nepradėjus. "Gerai,- draugiškai sutiko ji,- šiandien nepasakosiu". Ir gudriai nusišypsojus pridūrė: "Bet turiu kelis gerus projektus..." Neabejoju. Daugelis mezgėjų, užėjusios į parduotuvę, pasakoja, kaip jos norėtų dirbti tokioje vietoje, turiu suprasti ir įvertinti, kokį svajonių darbą aš turinti. Ką jos mato? Daug siūlų ir galimybę megzti darbe (puikus dalykas, nesiginčyju;)). Bet net neįsivaizduoja to mąsto idėjų, projektų, modelių, raštų, derinių ir tiesiog gerų idėjų, kuriomis esi bombarduojamas vos ne kas akimirką. Ir niekas, o niekas neatneša tau ant padėklo kaip stiklinės pieno kelių papildomų valandų paroje. Tik su pavydėtinu reguliarumu kursto  tavo norų liepsną...

Modelis: "Inspira Cowl", jam naudojau šiuos siūlus: Rowan Scottish Tweed 4 Ply 004, 007, Drops Alpaca 7323m, Noro Kureyon Sock S150, Delight 02, Koigu Painters Palette Premium Merino (KPPPM) P523B, Regia Color 4-ply 1903.
Antras kaklas Ingos Dirvonskytės, pabandysiu susekti jam naudotus siūlus: Delight 13, Alpaca 8120m, 6360m, toliau nebeatseku... Kristina Mickevičienė (pradėtas projektas) rusviems gerų akių stulpeliams naudojo alpaką, o išvirkčias akis mezgė su Fliegende Undertasse 2117, pridėdama vis kokią susišaukiančią juostelę nuo savęs ir taip išgaudama tokį tapybišką efektą
.

Atnaujinta Sekmadienis, 02 Spalis 2011 23:56  

Komentarai  

 
#7 2011-10-03 17:34
Nerealiai stebuklingas kaklo pristatymas-jau irgij jo noriu...Oi,kaip juokiausi,taip primena apmąstymus ir darbus,bet su meile ir malonumu atliktas veiksmas pats vertingiausias!
Cituoti
 
 
#6 2011-10-03 13:58
O aš galvojau, kokią bacilą pasigavau... Gerklę kažko graužia, kosulys bando kankintis. Diagnozė aiški. O tiksliau - gydymas. Kaklo bent vieno reikia. Aš gi nei šio, nei mocherinio nemezgiau.

Jau seniai sakiau, kad ant "Mezgimo zonos" durų turi būti užrašas: Sveikatos apsaugos ministerija įspėja: "Mezgimo zona" kenkia jūsų sveikatai. Priklausomybė labai greitai išsivysto.
Cituoti
 
 
#5 Vaida 2011-10-03 13:13
oi ne, man nereikia, nereikia, reik pagalvėlę dukrai pabaigt gimtadienio proga, dar du megztukai eilėj, pirštinių nėr.. o pirštai kažkodėl patys renka ravelryje pavadinimą :D (aš jau ne pirma diena tuos kaklus apžiūrėdama seilėjuosi, bet kol tikrovėj nemačiau, taip LABAI nereikėjo)
Cituoti
 
 
#4 2011-10-03 10:04
Aš eilinį kartą sakau - sekta!!! Nu sekta!!!!! Net per mintis persiduoda... O be to, nors ir labai nemėgstu megzti to paties modelio daugiau negu vieną kartą, mintyse jau dėlioju spalvas antram (o pirmas dar net neįpusėtas praktiškai). Baisu! :))))
Cituoti
 
 
#3 2011-10-03 09:13
haha...tai užuot susikrovus kuprinę (už kelių val autobusas į lėktuvą) verčiu karštligiškai siūlų atsargas ir skaitau aprašymą ir tikiuosi pasiimti į lėktuvą kaklą..užuomazgas kaklo:)) ir dar tikiuosi daiktus spėti susikrauti...och ta Edita:)))
Cituoti
 
 
#2 2011-10-03 08:22
O kaip su prisidėjimu prie kolekcijos?;)
Cituoti
 
 
#1 2011-10-03 08:10
Vienas už kitą gražesni, gražiausio nei nesugebu išsirinkti:))
Cituoti
 

Naujas komentaras

Saugos kodas
Atnaujinti