Dienoraštis

Rankom dažyti perėjimai

El. paštas Spausdinti PDF

Rankom trumpais perėjimais dažyti siūlai visada yra paslaptis. Jie tikri chameleonai - sruogoje atrodo vienaip, mezginyje - kitaip. Ir nesužinosi, kol nepamegsi. Arbe nepamegs kitas;)).

IMG 14nn68

Special Merino lace yra būtent taip dažyta merino vilna, minkštutėlė ir marga. Jos fone matėte skrendančias žąsis, šiandien dar du mezginiai ir pačių pavasariškiausių spalvų.

IMG 14kl93

Su šituo atspalviu, jei gerai pamenu, Joana pasigalinėjo ir sutikite, kad verta buvo:).

IMG 149vv2

Ne kartą mezgusi tokiu moduliniu principu skaras, Joana joms paprastai naudodavo švelniai ir palaipsniui spalvas keičiančius Schoppel-wolle kamuoliukus, o šis siūlas padovanojo tiems patiems raštams visai kitą efektą. Ir spalvos atsiskleidžia, ir pats daiktas tiek margas, tiek vienspalvis vienu metu. O ripsinės bangelės, kad ir iš pirmo žvilgsnio nėra aiškiai identifikuojamos, sukuria labai dailų efektą - lyg vėjas šoktų žydinčia pieva...

IMG 14mm99

Panašaus kolorito ir kitas darbas -

IMG 2gg691

Irenos kepuraitė vąšeliu.

IMG 26jjj93

Čia ir raštas puikiai matosi, ir margumas su juo taip darniai sutaria, kad net atžalėles išleido...;).

IMG 26jj96

Skara megzta Joanos BartkevičienėsSpecial Merino Lace 03, kepuraitę nėrė Irena Žilienė iš to paties siūlo 04 spalvos.

Atnaujinta Antradienis, 20 Kovas 2018 18:39
 

Pavasariniams vėjams

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 19gg7

Keičiantis metų laikams taip norisi permainų visur, garderobą įskaitant;). Nauja skara - kas ir naują paltuką kita šviesa nušvies, ir mielai pasitarnaus vietoj megztinio orams atšilus. Norisi ko nors neįprasto, nestandartinio?  Stephen West turbūt būtų pats geriausias pasirinkimas.

IMG 191ff9

Jo skaros - neįprastų formų, o siūlų pasirinkimui suteikiama visiška laisvė. Kokie tik patinka storiai, tekstūros, spalvos. Jo modeliai dažnai paprastų geometrinių raštų, todėl nėra pavojaus kokiu neįprastu deriniu užgožti sudėtingą ornamentą, ir net neliks pastebėta, kad skirtingų siūlų storiai ne visai jau vienodi...

IMG 19jj21

Daiva yra numezgusi ne vieną šio dizainerio skarą, labai tinkančią prie jos pačios stiliaus ir drabužių ir puikiai leidžiančia pasireikšti labai jautriai spalvinei klausai.

IMG 19hh25

Likučiams Stephen West skaros yra pati dėkingiausia ir derlingiausia dirva. Šioje naujausioje draugiškai sugyvena ir Noro Flower Bed, ir estiška vienos gijos vilna, ir Shoppel-wolle margi kamuoliukai, ir lietuviškas linas.

IMG 19hh26

Dydžiai skarų taip pat įspūdingi, ir tai labai patogu - pionieriški kaklaraiščiai telieka praeityje.

IMG 19jj28

Su tokia skara kelis kart apsivyniosi kaklą

IMG 192jj9

ir jaukiai įsisupsi. Visus pavasarinius vėjus pasitinkant...:)

IMG 19kk31

Daivos Janavičienės megzta skara iš mano jau minėtų siūlų, modelis - "Smooth Move".

Atnaujinta Ketvirtadienis, 22 Kovas 2018 13:09
 

Juodas švarkas

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 239lkj5

Dar vienas šiltas ilgas vilnonis megztinis, taip pat nešiojamas po paltu, bet puikiai pasitarnaus greitai vienas.

IMG 2ki392

Su šituo megztiniu Jolantai teko gerokai paplušėti, nes estiška vilna, ypač dažyta, kartais ima tempti mezginį į tokių kasdienių ir labai rustic stiliaus pusę.

IMG 240kli5

Kokie tik raštai šiam siūlui nebuvo bandomi, matote nuotraukose jau galutinį variantą - stambius langus iš lygių akių ir angliško stulpelio.

IMG lo2408

Įdomi tekstūra ir stambus piešinys suteikia modernumo klasikiniam daiktui, kuris, kaip klasikinis, turi visas tam reikalui reikalingas detales - ilgą aukštą susegamą kaklą (jei vėsu būtų) ir kišenes, kurios įleistos šonuose (ir idealiai pataikyta vieta!).

IMG 24lo09

Prie matinės mezginio medžiagos puikia tinka lengvai blizgančios perlamutro ikrustacijomis sagos.

IMG 23lki97

Jolantos Vainutienės megztas megztinis iš estiškos Aade Long 8/3 juodos vilnos, sagos - Jim Knopf.

Atnaujinta Antradienis, 20 Kovas 2018 12:24
 

Galaxy

El. paštas Spausdinti PDF

 D1C8193

Panašu, kad artėja storų šiltų megztinių metas. Priešingai stereotipiniam įsivaizdavimui, kad šaltesniam sezonui reikia kuo šiltesnio drabužio, mūsų civilizuotose žiemose progų, kai reikalingas šiltas megztinis, tenka ieškotis Raudonojoje knygoje. Centrinis šildymas nėra draugiškas vilnai, prikatintos ir parduotuvės, ir biurai, lauke tenka būti retai ir trumpai, todėl po šiltu žieminiu drabužiu dažnai velkamės ką plono ir vėsaus. Kas kita - tarpsezoniai, kai šildymas atjungiamas tuo pat metu, kai lauke krenta temperatūra, kai baigiasi rimtos pūgos ir vėtros, bet vaikščioti plonu drabužėliu dar tikrai per šalta. Šiltas susegamas megztinis puikiai atstos lengvą paltuką, po kuriuo tokie "kailinukai" ne visuomet ir tilpti nori. Šiltutėlė vilna saugos mus ir nuo einančio pašalo, ir nuo vėsių vakarų, ir pirmų šalnų drėgmės.

 D1C8197

Rūtos šis megztinis - gerutis, telpa ir po striuke, bet gi kaip smagu bus nešioti jį vėsiu oru vieną, kai joks išorinis drabužis nebeslėps jo nuostabiai gražios spalvos, įspūdingo tekstūrinio rašto ir lyg tamtyč pagamintų sagų.

 D1C8205

Siūlo spalva buvo pirmiausias dalykas, patraukęs Rūtos dėmesį. Sunkiai pagaunama kamera, ji tokia turtinga ir daugialypė, tuo pačiu santūri ir nerėksminga.

 D1C8206

Nuo šitų sagų Rūtą kompanija atkalbinėjo dėl jų plonumo (siūlas, pats jau būdamas storas, dar papurintas apimtiniu raštu), bet ji nenusileido - kas tas plonumas, kai sagų spalvos idealiai atkartoja rašto atspalvius, o išpiešti apskritimai - rašto formas.

 D1C8219

Megztinis turi visas išoriniam drabužiui reikalingas detales - patogias kišenes, plačią pagal poreikį užsisegamą apykaklę,

 D1C8209

o apimtinis raštas dar labiau pastumia megztinį į išorinių drabužių kategoriją. Tuoj jau tas laikas, kai jo vieno bus gana ir per akis:).

 D1C8216

Rūtos Juzėnienės megztas megztukas-paltukas ir nuotraukos. Siūlai - Lettlopi 1707 (Galxy), sagos - Union Knopf.

Atnaujinta Antradienis, 20 Kovas 2018 12:15
 

Kaip verbos

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 25gg93

Jei pavasaris šiemet mūsuose toks, kad be šaliko ir kepurės neišsiversim, tegu jei būna tokie, kokie ir dera pavasarį - linksmi, žali ir labai spalvingi.

IMG 25hh95

Kaip verbos, surinkusios pačius turtingiausius ir įvairiausius žolių bei žiedų atspalvius.

IMG 25ll97

Tegu kaip verbose visi atspalviai išsirikiuoja nepakartojamais raštais, smulkiais ir stambiais - taip, kaip gamta komponuoja žiedus pievose.

IMG 2ok612

Tegu spalvos būna intensyvios, ryškios ir skambančios, kokios būna tik pavasarį.

IMG 2ff611

Tegu šalikas būna jaukus, šiltas, platus ir ilgas ilgas kaip vasaros diena.

IMG 260lk1

IMG 260l2

Tegu vyniojasi atskleisdamas vis naujus ornamentus, naujas spalvas, naujus nuotykius...

IMG 26kj19

O galvoje težydi dienom gėlės, naktim - žvaigždės.

IMG 26kli03

Eglės Dean megztas komplektas iš turbūt visų Sirri 5/3 spalvų ir dar truputuką islandiškos Lettlopi vilnos.

Atnaujinta Pirmadienis, 19 Kovas 2018 13:31
 
Puslapis 1 iš 12