Dienoraštis

Atskleista paslaptis

El. paštas Spausdinti PDF

Atšalus orams šiltos vilnos reitingų kilimas atvirškčiai proporcingas besileidžiančiam termometro stulpeliui. Estiška vilna viršūnėlėje ir taip gana stabiliai įsitaisiusi dėl savo šiltumo, lengvumo, gražių spalvų ir ne mažiau patrauklesnės kainos, vėsiu darganotu oru sulaukia dar daugiau susidomėjimo. Nemėgsta jos tik patys didžiausi jautruoliai, nors ir jų ne vienas šaltukui paspaudus iš naujo peržvelgia savo santykius su dantukus demonstruojančia vilna;).
Būdama labai populiari, ši vilna mezgėjams yra gerai pažįstama, spalviniai deriniai mintinai išmokti ir gatavų mezginių pavyzdžių netrūksta. Įdomumas prasideda pasirodžius naujovėms, kurių šis ruduo buvo ypatingai gausus. Kaip tos gražios sruogos guls, kaip dėliosis spalvos, kokie bus perėjimai? Klausimai ir siurprizai...

DSC00382

Agnės megztukas atskleidžia vieno paslaptingiausių spalvynų perėjimus. Vienodai atrodančios be galo turtingos atspalvių violetiškai rudos spalvos sruogos slėpė nemaža susuktų siurprizų;).

DSC00389

Didžiąją dalį estiškos vilnos sruogų sudaro gan ryškūs konstrastingi spalvų perėjimai, šis spalvynas, priešingai, pats turėdamas turtingo tvido išvaizdą, savo atspalvius maino labai subtiliai ir niuansuotai, todėl bet koks nukrypimas nuo "normos" (kas ją žino???) žada daugiau malonių nei nuviliančių netikėtumų.

DSC00406

"Numegztas jau tikrai ne per šventes o gerokai prieš, bet... vis laukiau balto sniego galvojau nu va vilna, baltas sniegas gal išeis gražiai nufotografuoti, tokių vizijų romantiškų turėjau :)). Nusibodo laukti, tad palydint senuosius metus, pačią paskutinę jų dieną pasidarėme nuotraukų. Žiūriu į nuotraukas ir matau rudenį..., o vilnos megztukai pats tas darganotiems rudeniškiems orams;). Šios estiškos vilnos spalva labai įdomi, vienaip ji atrodė sruogoje, dar kitaip - kamuoliuke ir trečias variantas pasirodė pačiame mezginyje. Specialiai nedėliojau siūlo spalvų, mezgiau tiesiog visą siūlą nuo pradžių iki galo, galvojau, kaip bus, taip bus, (čia aš apie tuos spalvų perėjimus) ir super gavosi! Mezgiau pagal Hayward megztuko aprašymą iš Ravelry, tai megztukas megztas atskiromis dalimis, todėl priekio ir nugaros spalvų ruoželiai skiriasi, bet mano akimis, taip net smagiau ir gražiau žiūrisi! Numezgus ir išskalbus megztinį siūlai sušvelnėjo, pasidarė "malonesni" ne tik akims, bet ir kūnui dėvėti."

DSC00421

Sniego sulaukėm, bet megztukas, taip tinkantis, toks gražus ir šiltas, tikiu, bus nešiojamas visais metų laikais. Darganotų vėsių orų (mezgėjų džiaugsmui;)) Lietuvoje netrūksta...

DSC00436

Agnės Tribulskienės megztas megztukas ir nuotraukos. Siūlai - Aade Long 8/2 artistic, modelis - "Hayward".

Atnaujinta Antradienis, 16 Sausis 2018 14:13
 

Didelė šilta snaigė

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 011klj1

Ironiškas sutapimas - ši didžiulė, šilta, nepaprastai graži vilnonė snaigė numegzta žmogaus, iš visos širdies nesuprantančio, kam ta žiema išvis žemėje reikalinga, kokia jos nauda ir koks dar grožis?!

IMG 0113

Ši žiemiškų spalvų tikrą snaigę savo raštų grožiu primenanti apvali antklodė daugeliui asocijuosis su gražiausia žiemos dalimi - baltu sniegu, kristalų ornamentais, grafiškais gamtos paveikslais ir jaukuma naumuose, kai gali į tokį šiltą baltą daiktą susisupti. Karštas gėrimas, mezginys ar knyga... tokia yra laimė. O Aušra, didžiąją laimės mozaikos dalį nulipdžiusi, svajoja, kad ta jos snaigė užklotų ją saldžiam žiemos miegui iki pat pavasario...:)

IMG 0115

Megzta pagal E. Zimmermann "PI Shawl" pincipą iš 3 gijų estiškos vilnos. Kai kur 3 gijos fabrikinės, kai kur - prie dvigijo siūlo pridėtas dar vienas plonas, sukuriant subtilų melanžą.

IMG 0118

Spalvynas santūrus - balta, pilka ir vos vos blyksteli gelsva, lyg reta mūsuose žieminė saulė.

IMG 012ii0

Prie pasirinktų tekstūrinių raštų ypatingai dailiai pridera vos banguotas užbaigimas, megztas nekeičiant krypties.

IMG 8553

Antklodė rimto dydžio, ne tik kelius užsikloti - visam jaukiai susisupti.

IMG 8559

Ne man vienai - gražiausia pastaruoju laiku matyta.

IMG 8582

Gal taip ir pamilstama žiema?;)

IMG 8563

IMG 8562

Aušros Grigelionienės megzta antklocė iš estiškos 2 ir 3 gijų vilnos Aade Long 8/2, 8/3 (balta, pilka ir artistic sand), dalis nuotraukų - Vilmos Juzelskienės gražioje jos sodybos aplinkoje.

Atnaujinta Penktadienis, 12 Sausis 2018 08:00
 

Šlepučių virusas

El. paštas Spausdinti PDF

20171229 064927 medium2

Įsisukus į kalėdinius mainus, labai nesunku pasigauti tų metų virusą;). Imi ieškoti tinkamiausio modelio, tai oi oi kokie klodai atsiveria. Mezgi draugui tik vieną porą, o galvoje tau pačiam nepastebint jau idėjų sėklų pasėta ir dygsta...

20171229 064835 medium2

Gražvydė ir mainams ne vieną porą numezgė, kol rado idealų variantą, ir po jų nesustojo. Dar viena šilta pora iš islandiškos vilnos (tokią pati gavo ir šiltumą įvertino) jos firminiu nukeltų akių raštu. Kas nemokat - į kursus šeštadienį. Ką žinai, gal šie raštai taps firminiais ir jums?;)

20171229 064553 medium2

Gažvydės Norkienės megztos šleputės iš Lettlopi 1410 ir 9420.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 11 Sausis 2018 14:11
 

Dvigubos pirštinės

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 0432

Sinoptikai žada tikros žiemos pradžią - pats laikas susirūpinti, ar tinkamai apsišiltinome:).

IMG 0416

Aušra jau prieš kelis metus atrado idealų pirštinių receptą. Viršų gali megzti kokio nori gražumo siūlais, nelabai rūpindamąsis jų reitingais šiltumo skalėje (apie medvilnę, aišku, kalba neina, bet nuotraukoje matomi Noro Flower Bed jei pataikytų į dešimtuką, tai greičiau ne šilčiausių, o gražiausių). Paslaptis - viduje.

IMG 0423

Pačios šilčiausios Sirri vilnos vidinė dalis. Gali ir nebūtinai būti ta pati šilčiausia, esmė - dvigubas vilnonis sluoksnis.

IMG 0422

Darbo, savaime suprantama, beveik dvigubai daugiau, bet vienu šūviu nušauni du zuikius. Pirštinės yra užtikrintai šiltos, todėl viršutiniame sluoksnyje gali pademonstruoti visus savo sugebėjimus, skonį ir išmonę.

IMG 0419

Ką Aušra, kaip matote, sėkmingai ir padarė. Subtilūs raštai - iš to paties siūlo, tik kitos vietos. Bendras vaizdas - labai jau išieškotas ir vientisas.

IMG 0428

Komplektas skirtas prie praeitais metais numegztų skarų priderinti.

IMG 0434

Kalėdinė dovana dviems žmonėm, besirūpinantiems mūsų brangiausiu turtu.

IMG 0436

Aušros Grigelionienės megztos pirštinės iš Noro Flower Bed 1360 ir 100, vidinė dalis megzta iš dvigijės vilnos iš Farerų salų Sirri 5/2.

Atnaujinta Trečiadienis, 10 Sausis 2018 09:02
 

Kalėdinis triptikas

El. paštas Spausdinti PDF

Pagaliau praėjo Kalėdos ir galiu parodyti labai gražų Rasos projektą, tai yra, tris, sujungtus bendros idėjos.

P1016200 medium2

Visi trys baktusai yra kalėdinė dovana sesės šeimai (todėl ir reikėjo palaukti, kas gi transliuoja vaizdus iš Kalėdų senelio dirbuvių prieš šventes;)). Šis modelis ne tik unisex, bet ir visiems amžiams tinkamas, todėl trys skarelės nebuvo įteiktos asmeniškai, o šeima gavo jas visas - "jie tryse galės arba iš karto pasidalinti, kam kuris iš trijų baktusų atitenka, arba naudoti juos bendrai - pasikeisdami ir ryšėdami pagal nuotaiką ar derindami prie kitų savo drabužių." Vien ši idėja verta medalio!

P1016198 medium2

Padovanojo ji ne tik skareles, o ir savo pačius gražiausius vasaros prisiminimus. Garsaus R. Bredberio kūrionio veikėjai saugojo visas vasaros dienas pienių vyne, "o aš savo atostogas išsaugojau mezginių pavadinimuose. (Ne mezginiuose, ne jų nuotraukose, o būtent pavadinimuose.) Kiekvienai iš trijų atostogų daliai - po pavadinimą. Po metų ar kelių, speiguotą sausį ar lietingą lapkritį, peržiūrinėdama savo projektus čia, Ravelryje, lengvai atseksiu, kokia buvo mano 2017-ųjų vasara..."

P1016199 medium2

Pirmasis baktusas vadinasi "Saulėlydis pro lėktuvo langą". "Kelionei į Airiją buvau pasiėmusi kamuoliuką vienų iš man gražiausių Schoppel'io siūlų. Tradiciniam baktusui. Lengvam ir dėmesio nereikalaujančiam, bet labai džiaugsmingam mezgimui.

DSCF3600 medium2

Į Lietuvą grįžome vakare, besileisdami stebėjom nuostabų saulėlydį, o ant mano kelių gulėjo dar nebaigtas mezginys... Paskutinioji nuotrauka - kartu keliavusio Vyginto Jankausko."

P1016229 medium2

Antrasis - nubarstytas gelstančiais lapai,

P1016242 medium2

grybais ir ilgais pasivaikščiojimas kvepiantis, "Pamažėl į Rašę ateina ruduo".

P1016237 medium2

P1016217 medium2

P1016244 medium2

Ir kieno vasaros apsieina be jūros? "Vakaras prieš lietų Palangoje".

P1016365 medium2

Rasos Juškienės megztos skarelės ir nuotraukos bei pastabos. Modelis - "Baktus Scarf". Pirmoji megzta iš Schoppel-Wolle Zauberball® Crazy 1537 (Rudėns saulė), antroji - iš Schoppel-Wolle Zauberball® Crazy 2250 (Abu labu tokiu), trečioji - iš Schoppel-Wolle Zauberball® Crazy 2248 (Bandelė su cinamonu).

Atnaujinta Pirmadienis, 08 Sausis 2018 18:28
 
Puslapis 1 iš 2