Dienoraštis

Firminė technika

El. paštas Spausdinti PDF

Kaip jau ne kartą rašiau, megztukai dabar, atšilus orams, tampa labai svarbūs, todėl stengsiuos rodyti jų kuo daugiau:).

IMG 33hh71

Naujasis Gražvydės - toks jos firminis, kad net jį vieną ant pakabos nufotografavus, daugumai šio dienoraščio skaitytojų nekiltų jokių klausimų dėl autorystės;).

IMG 33hh69

Suderinti reglaną su nukeltų akių raštais - užsiėmimas ne iš lengvųjų, bet mes ir neiškom lengvų kelių;). Ieškom pačių gražiausių:)).

IMG 3gg373

Rastas uogyčių raštas Gražvydės pakeistas, kad tiktų nukeltoms akims. Visame megztinyje tos uogų kekės pakaitom su banguotom šakelėm sukomponuotos. Įdomumo suteikia į pereinamų spalvų siūlai, vykusiai tamsiame fone atsiskleidžiantys.

IMG 33hh79

Priekis be sagų, nes tiek estiška vilna, tiek nukeltų akių raštai sukuria formą laikančią medžiagą. Toks megztukas - švarkelis, kurį patogu užsimesti ant plonesnio apatinio sluoksnio, jokie kraštai nesiraitys ir nesiplaikstys, o prireikus bus dailiu fonu išskirtinei sagei:).

IMG 33kk80

Gražvydės Norkienės megztas megztinis iš estiškos Aade Long 8/2 vilnos (natūrali tamsiai ruda ir pereinama smėlio spalvos).

Atnaujinta Pirmadienis, 23 Balandis 2018 08:59
 

Žali dryžiukai

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 2414

Žydinčiais medžiais Lietuvoje visuomet gėrimės šiltai apsirengę, tokia jau gamtos dovana mums, mezgantiems žmonėms - ir akys bei širdis džiaugiasi, ir gražius megztinius panešioti proga yra;). O gal tai ženklas, pabaigus visas būtinąsias žiemos šiltinimosi dalis, pradėti naują megztinį ateinančiam sezonui - švelnų, šiltą, spalvingą ir džiuginantį.

IMG 24lllj28

Dažniausiai einama lengviausiu keliu (tai yra, tikimąsi, kad šis kelias lengviausias) ir imama spalvota sruoga - tik megzk ir džiaukis besikeičiančiais atspalviais. Kartais šis metodas suveikia, o kartais ne. Šiandieninis megztukas iš tos istorijos, kur teko grįžti ir paieškoti kitų sprendimų. Kaip matot, rastas - linksmas, šmaikštus, skambus. Sprendimas ne kartą naudotas ir vadinasi jis, populiaraus kūrinio žodžiais tariant, "meistras pleištą tik pleištu išvaro". Pereinami siūlai lygiai mezgami dėliojasi į - priklausomai nuo dažymo žingsnio - platesnius ar siauresnius dryžius. Tą patį pereinamą siūlą sudryžavus su kitu (pereinamu ar ne), tos gamintojo sukurtos juostos stebuklingu būdu pasikeičia, pastebimas tampa tik spalvų įvairumas, o tiesioginės juostos tarsi išnyksta. Šiame megztuke, kai pereinamas siūlas dryžuojamas su vienspalviu, matosi tik pastarieji dryžiukai - taip puikiai skambantys su visais žaliais atspalviais! - o fono perėjimai dar pailgėja ir išsilieja į akis džiuginančią žalumą. Spalvotoms juostelėms dailiai atliepia tekstūriniai kaklo dryžiukai.

IMG 24uiop22

Megztukas šis - visiems metų laikams. Ir šiltas, ir švelnus, žiemą galima juo pakeisti kasdienį vitaminų tablečių gėrimą, vasarą - paskęsti pievoje.

IMG 24gg16

Užsegimas leis patogiai reguliuoti reikiamą šilumą, ilgas kaklas prireikus pasitarnaus vietoj šaliko, o atšilus virs dailia apykakle (raštas dvipusis!).

IMG 24kk21

Ingos Rudzinskaitės megztas megztinis iš Gradient 1878 (Pievoje) ir Karisma 37.

Atnaujinta Pirmadienis, 23 Balandis 2018 08:45
 

Rausvi žiedai

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 34kk45

Kai rožinių suknelių nuotaika ateina ir praeina, o siūlai lieka, parinkus kontrastingą foną jie gali išsiskleisti pačiais gražiausiais žiedais naujame megztuke:).

IMG 344pp2

Vietoj sagų atsirado spalvoti karuliai iš šiuo metu nenešiojamo vėrinio, mažom tulpytėm pražydo net rankovės. Viskas susidėliojo į nuostabiausią puokštę - tokia gaivi pavasarinė megzta "Žiedai tarp žiedų" versija:).

IMG 3hh443

Nugaroje rausvos gėlių pievos niekas nepertraukia, fonas kad ir margas, bet pakankamai kontrastingas.

IMG 34ll49

Visą šitą gausiai žydintį ansamblį tobulai papildo priderinta skara.

IMG 34hh48

Visos Daivos skaros yra kažkas tokio ir ši - ne išimtis.

IMG 345gg4

Į mėgstamo dizainerio Stephen West skarą sugulė pačios įvairiausios spalvos ir faktūros.

IMG 345nn1

 Puikiam kritimui, spalvų skambėjimui, ritmų bangavimui, gamtos atspindėjimui...

IMG 77uu30

IMG 7731-001

IMG 77jj27

IMG 34jjj56

Daivos Janavičienės megztas megztinis ir skara. Megztuke vienspalvis rausvas siūlas pražydo Drops Delight 09 ir 16 fone, gėlės motyvas iš Andrea Rangel knygos "Alterknit Stitch Dictionary". Skara megzta iš Wunderkleckse 2193 (Lapkričio lietus), Zauberball 2308 (Rūkymo zona), Drops Delight 09 ir lietuviško 4 gijų lino, modelis - "Exploration Station".

Atnaujinta Pirmadienis, 23 Balandis 2018 08:13
 

Kojinės be kulnų

El. paštas Spausdinti PDF

Kas mėgsta šiltas kojines, bet baiminasi kulno (bijoti tikrai nėra ko, bet kiekvienas mes turim sau brangias baimes;)), ras puikią išeitį megzdamas štai tokias nuotraukoje.

IMG 2jjj08

Principas jų - kaip šiuolaikinių nailoninių pėdkelnių ar puskojinių, tik elastingumą rankom megztoms suteikia raštas. Dėl to paties tamprumo rekomenduojama šias kojines megzti mažesniais virbalais. Galima gerų akių įstrižines juostas daryti vienos krypties, galima veidrodiškai atsispindinčias abiejose kojinėse. Nosis užsibaigia taip pat tolygiai, kad gerai gulėtų bet kaip apsiavus.

IMG 2p713

Šito dizaino šaknys karo metuose, kai viskas buvo brangu ir sunkiai prieinama ir greitai plyštantys kojinių kulnai buvo tuo metu pernelyg didžiulė prabanga. Tokias kojines gali autis bet kaip, nuolat keisdamas kulno vietą, kas ženkliai pratęsia jų gyvenimo trukmę.
Ekstremaliu metu gimsta daug gerų atradimų, kai kurie jų per geri, kad būtų užmiršti net mūsų pertekliaus metais. Bandom?:)

IMG 2bbb719

Danutės (pavardė vėl liko ant lapelio, kuris į tą pačią labai saugią vietą nukeliavo:(, atsiliepkit!) megztos kojinės iš Das Paar 2294, modelis - "Heelless Sleeping Socks".

Atnaujinta Antradienis, 17 Balandis 2018 19:22
 

Universalus aksesuaras

El. paštas Spausdinti PDF

Ši mova turėtų labai patikti žmonėms, kurių spintoje yra nedaug, bet labai universalių daiktų.

IMG 20ggg28

Daiktas šis tiks žiemą vasarą. Paprastas, bet labai apgalvotas modeliavimas leis jį nešioti pačiais įvairiausiais būdais, net vietoj gobtuvo, spėju. Įvairiai drapiruojamas ant kaklo ir pečių jis gali palįsti po paltu vietoj šaliko, ant vasarinės suknutės sušildys pečius vėsesnį vakarą, jaukiai apgaubs skaitant lovoje ar pamalonins ilgą sėdėjimą prie kompiuterio.
Siūlai gali būti patys įvairiausi. Pasirinkę kartu su Jolanta švelnų ir elegantišką šilko bei kašmyro derinį, turėsite tikrai nepamainomą daiktą.

IMG 2yy034

Jolantos Žilinskienės megzta mova iš Cashmere Queen 5990, modelis - "Converging Lines Cowl".

Atnaujinta Antradienis, 17 Balandis 2018 18:59
 
Puslapis 1 iš 16